Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Genetikailag öröklödik, hogy...

Genetikailag öröklödik, hogy kinek mennyi ideig van teje? Vagy mi befolyásolja?

Figyelt kérdés

furcsa mert nemrég tudtam meg, hogy nagymamám és anyukám is csak 1 hónapig tudott szoptatni, hiába a sok praktika, fejés stb. Én még annyi ideig sem, 2 hét után elment a tejem, pedig nem élek stresszes környezetben, mindenkivel harmónikus a kapcsolatom.

Szerintetek a felmenöim miatt volt ilyen rövid ideig és kevés tejem?

Olyan jó azoknak, akik hónapokig tudnak szoptatni.


2010. okt. 6. 05:42
 1/8 anonim válasza:
100%

Anyukámnál ugyanez volt a helyzet.

Nekem is elment egy hónap után, de ugy voltam vele, nem hagyom annyiban, elkezdtem gyógynövényes teát inni, és hat hónapig tudtam szoptatni a fiam.

Lehet, hogy genetika, de egy pár próbálkozást megér a dolog.

Ha nem működik, ott vannak a tápszerek, meg a pótlás.

2010. okt. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem :) Nálunk anyunak és a nagymamámnak se volt sokáig teje, sőt anyu húgainak sem. Érdekes módon mind a 2 unokahúgomnak és nekem is sokáig tudtak szopizni a gyerekeink... az enyémek 2-2 évig, unokahúgaim gyerekei is bőven túl az 1 éves korukon szopiztak még...
2010. okt. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyu engem 3 hétig tudott szoptatni, én 9 hónapja szoptatom a lányomat, szerintem nincs összefüggés.
2010. okt. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagymamám is,anyukám is ,én is sokáig tudtunk/tudok szoptatni.
2010. okt. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukán engem és nővéremet is kb. 4 hónapos korunkig "tudott" csak szoptatni, de ennek valószínűleg nem biológiai/fizikális oka volt, hanem a teáztatás, cumisüveg használat, cumizás, korai hozzátáplálás és az időre szoptatás gyakorlata. Én és a tesóm is 1 éven túl szoptattuk a gyerekeinket.

Valóban létezik olyan, hogy generációk nem tudják szoptatni a babáikat, mert pl. nincs elegendő tejmirigyük, de ez azért nem olyan gyakori, mint ahányszor azt hallani, hogy "anyám sem tudott szoptatni és ezért biztosan én sem tudok".

Meg kell keresni az okokat, és ha lehet, tanulni kell anyáink hibáiból.

2010. okt. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem 11 tejtesóm van, Anyunak annyi teje volt, a nagyiméknak semmi, nekem meg az elejétől pótlással, pedig mindent kipróbáltam, tea. homeo, sör, túrókrém, pihi... 3 hósak múltunk, megjött a mensi és megy el ez a kevés tej is...
2010. okt. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
76%

A genetikának ehhez annyira minimális köze van, hogy nem érdemes nagyon beszélni róla...

Sokkal inkább az öröklött viselkedésmintákról, a hozott tudásról, tanácsokról, szoptatási gyakorlatról, amit a család nőtagjai átadnak a fiatal anyukáknak. Ez egyre kevesebb és egyre hiányosabb...


És a nemtudás, vagy a nemelégjóltudás, ami ma sajnos általános probléma. :(

2010. okt. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem is anyukám csak kb 3 hónapig tudott szoptatni, állitólag vizes, hig volt a teje...Én viszont immár 8 hónapja szoptatok rendületlenül :)Nagyon fontos a baba születése utáni minél korábbi mellretétel és igény szerint szoptatni!
2010. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!