Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Merjek áttérni a tejmentes...

Merjek áttérni a tejmentes étrendre?

Figyelt kérdés
Szoptatom a kisfiamat, aki most 4 hónapos. Sajnos kell egy kis tápszer is, de csak este, döntően anyatejes. A lényeg, hogy kb 2 hónapos kora óta olyan szinten pattanásos a bőröm, hogy az utcára is 2x meggondolom, hogy kimenjek-e, nem beszélve a tükör előtt sírásról és társairól. A bőrgyógyász ajánlott egy antibiotikumos krémet (amit sajnos nem szeretnék használni, tudom, hogy elvileg lehet, de én ódzkodom tőle), illetve hogy hagyjam el teljesen a tejet és a cukrot. A cukrot oké, az igazából nem létszükséglet, de a tehéntej miatt aggódom. Nincs abban valami pótolhatatlan, amit nem fog majd a babám megkapni, ha nem fogyasztok tejet? Lehet hülye kérdés, de anyukámnak mondtam, hogy mostantól nem eszek tejet/tejtermékeket és ő rögtön rávágta, hogy most a gyerekre kellene gondolni, mert a tej-, és tejtermékekben rengeteg a fehérje a kálcium stb., ami kell a gyerek idegrendszerének a fejlődéséhez. Itt vacillálok azóta, hogy mit tegyek. Ti mit gondoltok?

2023. máj. 6. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Hülyesèg, amit anyud mondd. Ha tejfehèrje allergiás lenne a babád sem fogysszthatnál tejtermèkeket, rengeteg anyuka dètázik pont a baba miatt. Inkább káros nekik, mint hasznos ..
2023. máj. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Tehát a hatásos antibiotikumot nem használnád, de elhagynád a tejet teljesen indokolatlanul? A gyereknek nem lesz baja tőle, de a pattanásokon vajmi keveset fog segíteni.
2023. máj. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én laktóz érzékeny vagyok, hidd el, semmi nincs a tejben, amire igazán szükséged lenne. Élelmiszeripari hatásvadász szövegek ezek, de valójában a tehéntej egy valakinek kéne, a bocinak. Olyan mintha én emberi tejjel próbálnék más állatot etetni. Nem feltétlenül fog ártani neki, de nincs rá szüksége.
2023. máj. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja sem lesz a babának, ha nem fogyasztasz tehéntejet. Mitől is lenne? Rengetegen diétáztak így szoptatás alatt, mert a baba tejérzékeny. A baba "elveszi" amit kell (neked előbb lesz hiánytüneted, mint neki) ha annyira aggódsz szedj kismama vitamint szoptatás alatt is, de normális étkezéssel beviszel pont elég ásványi anyagot a szervezetedbe, ami elég.
2023. máj. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell


Sőt vannak allergiás babák, akiknél nem is szabad fogyasztani.

( tejet én nem is szeretem, max süti/ ételben fogyasztok)


Viszont a diètahibàra figyelj!


Még a maragarinok többsége rágcsák/ fűszerek is tartalmazhatnak tejsavót.

2023. máj. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
A tejben semmi pótolhatatlan nincs. Olyan meg nincs, hogy azt indokolatlan lenne elhagyni. Az egyik legerősebb gyulladáskeltő élelmiszer. Legalábbis a mai formájában tutira.
2023. máj. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekem tejallergiás, nagyon jól elvan tej nélkül, max szedjél szoptatás idejére való vitamint.
2023. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A tejben semmi olyan különös dolog nincs ami pótolhatatlan. Fehérjével jobban jársz egy tál lencsével. Viszont nem biztos, hogy megoldja én is borzalmasan pattanásos voltam szülés után és hormonális eredetű volt. Én a helyedben bőrgyógyászhoz vagy endokrinológushoz mennék és egy jó kozmetikushoz.
2023. máj. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennyi marhaságot, és felesleges, alaptalan szorongást... Kend a krémet, az orvos nem véletlenül adta, és semmi bajotok nem lesz a tej nélkül. Fehérje bőven van a húsban, a hüvelyesekben, azt meg csak fogyasztasz.
2023. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!