Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Glikozid, eritritol és sztevio...

Glikozid, eritritol és szteviol tartalmú édesítő fogyasztása megengedett szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Azt megtaláltam hogy az egyik nem ajánlott, de már nem tudom a nevét.
2023. máj. 24. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az eritrit és a sztívia természetes, és lehet. Terhesen is fogyasztottam.
2023. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Ami a legkevésbé árt, az a cukor mérsékelt mennyiségben. AZ édesítöszerek fölöslegesek.
2023. máj. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Kivéve, ha cukorbeteg vagy IR-es az ember, mert akkor pont, hogy a cukor árt a legjobban.

Amúgy fogyaszthatók.

2023. máj. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értek hogy kettes miért van lepontozva. Attól hogy egy édesítő természetes, még nem lesz egészséges. Ma már látjuk hogy hatásuk van a bélflórára, nem előnyösek a cukorbetegség megelőzéaében, szóval messze nem olyan előnyösek.


A legjobb az édesebb ízek helyett a natúr felé nyitni. Ez nem azt jelenti hogy ne lehetne alkalmanként sütit enni vagy ilyesmi, pusztán hogy semmit nem nyer vele senki, ha édesítős üdítőt meg kávét dönt magába naponta.

2023. máj. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az IR-eseknek meg a cukorbetegeknek is szabad cukrot fogyasztani, csak pontosab megszabott mennyiségben.

Viszont senki nincs rákényszerítve arra, hogy édesítenie kelljen mindent, lehet édesítetlen italokat inni, nem kell folyamatosan édességeket enni, böven el lehet lenni édesítöszerek nélkül és minimális cukorfogyasztással is.

2023. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mézet lehet enni? Ezt még akartam kérdezni.
2023. máj. 24. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Mézet is lehet.
2023. máj. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!