Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák? Nyilvános helyen ti...

Anyukák? Nyilvános helyen ti hogy oldjátok meg a szoptatást? A mai világ elég szélsőséges. Negatív vagy épp pozitív élmény?

Figyelt kérdés

2023. máj. 31. 08:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
2 gyereket szoptattam eddig több mint 1 évig de soha nem kellett nyilvános helyen szoptatnom. Nekem ez egyszerűen nem fér bele, nem tartozik senkire. Mindig így oldottam meg hogy valahol el tudjunk bújni. Pelenkázó helyiség, autó hátsóülése például. Én az utca közepén vagy étteremben nem állnék neki szoptatni, mert én nem érezném jól magam. Nem mások miatt, magam miatt.
2023. máj. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
99%

Százmilliószor föl lett már téve ez a kérdés.

Mindenhol kb. ugyanazok a válaszok sorjáznak: a legtöbb anya diszkréten megoldja pl. egy park vagy játszótér csendesebb felén, vagy egy kendővel takarja magát. Zsúfolt buszon meg nem áll neki senki.

És van néhány válaszoló aki szélsőséges ellenpéldákat ír, ahol őt emiatt kellemetlenség érte.

Esetleg megjelenik néhány véresszájú kommentelő is, aki nekitámad azoknak, akik nem kizárólag otthon a négy fal között oldják ezt meg, és mindenféle magamutogató r..bancnak hordja le az ilyen anyákat. Erre persze jönnek a reagálások is.

Jó esetben 40-50 válasz is összejöhet.

Ezeket foglaltam most össze egyetlenben. :-)))


Trolloknak kitűnő terep.

2023. máj. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%

Szia

Én nem vagyok híve a nyolvános szoptatásnak. De gyereknapon nem tudtam máshol megoldani egy padon ha lehet mindenkinek háttal és egy tpelussal letakarva.

Még így is kellemetlenűl éreztem magam.

Még terhes voltam és a brendon áruház kellős közepén szoptatott egy anyuka hát full kellemetlen volt így a sapkák között. És hát az is hozzá tartozok hogy pont a brendonnak gyönyörű ,kényelmes szoptató helysége van.

Azert az ulyen anyukákat tényleg nem értem.

2023. máj. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
41%
Hát én pont a brendonban nem számítanék rá, hogy bárkit is zavar. Fura, hogy egy bababoltban bántotta a szemed, 3-as.
2023. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%

Én nem vagyok anyuka, de találkoztam ilyenekkel:


- 1.vagy 2.osztályos évnyitón, a műsor közben, egy osztálytársam anyja ott ahol ült mindenki szeme láttára elkezdte szoptatni a kisbabáját, el sem takarta mellét a gyerekek előtt.


Pedif nyugodtan kimehetett volna legalább a folyosóra, plusz rengeteg üres terem volt stb. Erről nyílván azt gondolom, hogy pofátlanság és gátlástalanság. Egy szülő vagy tanár sem tette szóva, de én hiába a tolerancia híve vagyok alapvetően, ha akkor szülő lettem volna bizony megkérem, hogy menjen ki.


Szintén egy gyerekkori emlék, a szüleim ismerőseinél vagyunk, körbe üljük az asztal, az anyuka lazán előveszi a csöcst és elkezd szoptatni, az akkor 14-15 éves bátyám előtt. Hát mit ne mondjak, igénytelennek tartom az ilyet, kimehetett volna egy másik helyiségre, elfordulhatott volna stb.



SZal én nem a "világot" tartom szélsőségesnek, hanem azokat az anyukákat, akik azt hiszik minden és mindenki felett állnak csakmert szültek és "szélsőségességgel" vádolnak mindenkit, aki egy kis illemre szeretné őket felszólítani.


Pedig sosem magával a szoptatással van gond, hanem azzal, hogy az anyuka olyan arrogáns és gátlástalan, hogy lusta arra az 1-2 mozdulatra, hogy félre vonuljon vagy letakarja a mellét, vagy nem tartja méltónak a többi embert rá, hogy vegye a fáratságot ezekre.


Ha én anyuka leszek meg fogom oldani kultúráltan,mások miatt is de magam miatt is mert vagyok olyan igényes.


Egy étteremben pl.elmegyek a pelenkázóhelyiségbe/mosdóba vagy egy csendesebb részre és ott megszoptatom a babám, aztán visszamegyek. Egy parkban letakarom a mellem, vonaton kimegyek a közlekedőbe stb.

2023. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
Egyszer szoptattam orvosi rendelőben, mikor pici volt még és koponya-csípő-has UH-ra mentünk, de ott ez normális volt, sok babát szoptattak ugyanígy. Fogtam és textil pelenkával diszkréten megoldottam. Máshol nyilvánosan soha nem szoptattam, lefejt tej volt cumisüveggel vagy a kocsiban etettem.
2023. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
71%

13 és 10 hónapig szoptattam. Sosem szoptattam nyilvános helyen. Nekek mem fer bele. Semelyik oldalrol sem. Úgy értem csinalni sem és nézni sem.

Mindig találtam helyet, ahol diszkréten meg tudtam oldani.

4hónapisan kezdtem a hozzátáplalast, utána már nem is volt nagy kihivás, mert meg tudtam mással is etetni.



Tegnap voltak pont nálunk barátnőmék, 1 éves a lánya. Javában hozzátáplál, cumisüvegből is itat.

Ennek ellenére ültünk a nappaliba, beszélgettünk. Odasétált hozzá a lánya, ő meg azzal a lendülettel magához kapta,a mellét elővágta és már szoptatta is. Még én is lesokkolódtam, nemhogy a férjem. Na az ilyeneket valahogy nem tudom megérteni.

Mikor az én gyerekeim voltak kicsik és náluk voltunk, megkérdem had menjek be egy szobába és az ajtot is rácsuktam. Hiába barátnőm 15éve, szerintem a szoptatás egy intim dolog, ami babára és mamára tartozik csak.

2023. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
26%

Ha vitát szeretnél, akkor előbb definiáld: mi a nyilvános szoptatás?

Mert a többség mindent annak tart, ami nem otthon történik.

Akkor is ha diszkrét, akkor is ha csak direktben bámulással észlelhető, mindent...

2023. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem szoptattam nyilvános helyen de el tudom képzelni hogy valaki rákényszerül. Azért rengeteget kell várni sok helyen, orvos hivatalos ügyek, stb, hát inkább szoptasson mint üvöltsön az a pici.


Nem botránkoztat meg, de amúgy zavar (elsősorban ha idősebb a gyerek). Nem azért, mert egy perverz állat vagyok, a munkaköröm része volt jó ideig hogy meztelen emberi testet lássak, hanem mert magamból indulok ki: ez egy számomra intim és kellemetlen helyzet, mindig feltételezem hogy a másikat is zavarja, ha ránéznek ilyenkor. És az zavar, amikor kapkodni kell a tekintetem, hogy nehogy véletlenül a bambulás vádja érjen.


Amúgy az elsöprő többsége a nőknek gyönyörűen megoldja diszkréten. Néhány exhibicionista van, aki ebből látványosságot csinál, nabaz tényleg zavaró. (Lásd a figyelemfelhívó kampányok, ahol valahogy sosem a picurka, 100%-os anyatejes babák anyukái demonstrálnak, hanem a másfél-kétéves hisztigombócok nyugiciciztetői.)

2023. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%

Játszótereken rendszeresen szoptatok. Nem fogom a másik két gyerekem sem hazavinni, ha kér egy korty tejet a babám, sem magukrahagyni a játszón, amíg elvonulok, sem bepasszírozni a wc-be/babamamaszobába magunk mellé. Letakarom, diszkrét vagyok. Pukkadjon meg, akinek ezzel baja van.

De szoptattam már plázában egy padon is, mert foglalt volt a szoptatós helyiség, a babám meg üvöltött. Ott is takartam magunkat. Szoptattam már strandon, állatkertben, orvosi rendelőben, parkban, fesztiválkoncerten, ovi öltözőjében, és mindig diszkrét vagyok. De nem mások érzékenysége miatt, hanem mert nekem kellemetlen, ha látják a cicimet. 4 gyerekem van, 5 év szoptatás van mögöttem (és még legalább egy év előttem), és én nem emlékszem beszólogatásokra, vagy méltatlankodásra másoktól. Lehet, hogy magában puffogtak járókelők, de az az ő bajuk. Így is bezárva éreztem magam. Ha még ennyit se megyek el itthonról a kisbabámmal, tuti megbuggyanok, a tesókról nem is beszélve.

2023. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!