Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fagyasztott anyatej. Helyesen...

Fagyasztott anyatej. Helyesen adtam a babámnak?

Figyelt kérdés

Mellgyulladásom van már 2. napja, 40 fokos láz, így semmit nem tudtam enni. Van tejem, de csak akadozva jön, fejni szinte nem is lehet. Mértem a babám, nagy keservesen 30-akat tud kiszívni, amikor már simán 100-at megeszik. Annyira sírt már az éhségtől, hogy gyorsan odadobtam felmelegíteni az anyatejes zacsit egy fazék forró vízbe, fel is melegedett kellemesen melegre, azt adtam oda. Ette is a drágám rendesen. Közben jutott eszembe, hogy mi van akkor, ha esetleg romlott, azt látni valahonnan? Vagy a baba nem enné meg?

Maradt még a cumisüvegben 80 g, azt meddig tárolhatom szobahőmérsékleten? Ha 3 óra múlva kéri a babám, újra meleg vízbe rakhatom előtte?

Nagyon köszönöm a segítő válaszokat.


2010. okt. 21. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem enné meg, ha rossz lenne, de biztosan nem rossz!

3 órát kibír szobahőmérsékleten, de biztosabb, ha erre az időre beteszed a hűtőbe (nem a fagyasztóba), mert hűtőben 24 órát állhat.

A gyulladást meg próbáld forró zuhany alatt kimasszírozni. Jobbulást!

2010. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem szerencsére nem volt hasonló bajom, de a lefejt tejemet én is fagyasztózom, és van h pótolni kell...jól csináltad, forró vízbe test melegre kell melegíteni, és eheti is a babó :) én amit nem eszik meg azt kiöntöm, nem tárolgatom tovább...de sztem simán megeheti még a kövi haminál :)
2010. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért jön ki akadozva mert be van gyulladva. Kemény is és van rajta piros folt.

1 jó tanács! Gyűrd, csavard, Jegeld, tegyél meg mindent hogy a csomókat kimasszirozd mert nagyon csúnyán járhatsz. ha mégjobban begyullad és elkezd pangani a tej a melledben akkor akár fel is vághatják és az nem lesz kellemes, vagy be kell feküdni a kórházba.

Használj homeopátiás szert nekem az segitett.

Én is igy jártam és kő kemények voltak a melleim a gyulladástól.

mire rendbejött az egyik begyulladt a másik. Augmentint is kaptam rá.

2010. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindezek nagyon jó tanácsok, de jegelni semmiképp ne jegeld! Ellenkezőleg, meleg borogatás, de a legjobb: meleg víz alatt kimasszírozni.
2010. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

És "gyűrni" sem kell, sőt! Masszírozni lehet és szükséges is, de csak addig, amíg még elviselhető (+ egy kicsi), nem tovább! Nem kell, hogy csillagokat láss tőle, az már nem használ se a mellednek, se neked.


A jegelés-melegítés érdekes téma, mindkettőt lehet és kellhet is.

Konkrétan a forró csomót hűtheted, ha kell, de azt se durván és ne sokáig, csak az adott területen (a gyulladást nyilván csökkenteni kell).

De a tejcsatornák valóban a melegre nyílnak ki, úgyhogy közvetlenül szopi/fejés előtt mindenképp ajánlott egy meleg borogatás a melledre. Tekintettel arra, hogy lázad van, én nem javasolnám a teljes testes fürdőt, inkább azt, hogy csak az adott részt kezeld.

2010. okt. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!