Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint, gyakran szoptat...

Igény szerint, gyakran szoptatott babánál a hozzátáplálást lehet 2 szopi között kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném kiváltani a szoptatást.
2010. okt. 26. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Második babámmal sikerült szerintem igazán jól csinálnom (már amivel én elégedett vagyok, meg szerintem ő is :o) :


Mivel a nagynak megvoltak már a fix evési idejei, úgy csináltam, hogy a picit is asztalhoz ültettem, amikor mi ettünk (mert én a nagy lányommal is mindig együtt ettem). Eleinte reggelire (de ez nálunk inkább tízórai idején volt), majd ebédhez is, később vacsorához is, és legvégül bejött a reggeli és az uzsonna is.

Mindig akkor szoptattam, amikor kért. Ha evés előtt 10 perccel, akkor nem nagyon evett persze, de ez senkit nem zavart. így nem váltottunk ki egyetlen étkezést sem, hanem szép lassan lecsökkent a tej. Most 14 hónapos, még 4-6x szopik naponta, ahogy kijön. Ha otthon vagyunk, szinte bármikor felkéredzkedhet.

Szép lassan megy így az elválasztódás, nekünk tetszik. :o)


Ja: 6 hónaposan kezdtem a kóstoltatást, 7,5 hónapos koráig egy kanálnál többet nem fogadott el, akkor "rákattant", majd 9,5 hónapos korától csak darabosat volt hajlandó enni kézzel (tehát nem engedte, hogy etessük), most már kanállal és villával is eszik, egész ügyesen.

2010. okt. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Sokféle jó megoldás létezik. Amit te kérdezel, az is jó lehet, amit az első anyuka írt, az is.

A lényeg, hogy elégedettek legyetek és csak lassan, fokozatosan csökkenjen a szopizás. :)

2010. okt. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, csak az új ízeket szívesebben elfogadják éhesen.
2010. okt. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!