Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől indul be a tej? A...

Mitől indul be a tej? A szüléstől? Vagy attól, hogy a baba szívja? Lehet valahogy rásegíteni, hogy ha megszületik akkor egyből meginduljon?

Figyelt kérdés
2009. jan. 11. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

szia,


HA megszületik a baba, akkor ráteszik a cicidra (jobb helyeken), akkor már van előtejed, mert ugye az már termelődik a szülés előtt is.

2-5 nap és megtörténik a tejbelövellés, onnantól lesz neki finom tápláló tejcsije.

2009. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
kell neki 2-3 nap, császár esetén akár 4 is, mire beindul a tej. A hormonok miatt van, a testnek szüksége van egy kis időre, mire alkalmazkodik a szülés utáni állapothoz. Addig is termelődik a colostrum, ami egy sárgás, sűrű előtej, tele antitestekkel és nagyrészt zsírral. Ezt az első védőoltásnak is nevezik, annyira hasznos a babának. Vizsgálatok bizonyítják, hogy az újszülöttek akkor sem esznek néhány grammnál többet, ha korlátlan mennyiségű anyatej áll rendelkezésükre az első néhány napban. Az ő szervezetük azt mondja nekik, hogy koplalni kell, amíg anya teje el nem indul. Jól ki van eztalálva! Annyit tehetsz, hogy sokszor cicire teszed a babát, vagy gyakran fejsz, hogy colostrumból minél többet kapjon a baba. Ez segíthet abban is, hogy hamarabb megtörténjen a tejbelövellés, de mindenképpen kell neki néhány nap. Nekem szerda este volt a császár és szombat éjjel durrant be a cicim.
2009. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A tejtermelést a méhlepény leválása indítja be, pontosabban az ekkor bekövetkező hormonális változások. Tehát az előtejnek és a terhesség alatt fogyasztott tejserkentő teáknak ehhez semmi köze. A tejbelövellést nem segíti semmi annyira, mint a baba szopása, tehát minél többször mellre kell tenni, ha bababarát kórházban szülsz, akkor erre már a szülőszobán lesz lehetőség.
2009. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, így már értem!
2009. jan. 11. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az utolsó válaszoló írta.

A lepény leválásakor kezd el termelődni egy hormon, ami beindítja a tejtermelést.

A babát azért is rakják egyből cicire megszületése után, mert a mellek ingerlése, a szopás méhösszehúzódásokat vált ki és gyorsabban leválhat a lepény. Emiatt van az, hogy terhesség alatt nem szabad rendszeresen és hosszabban ingerelni a mellbimbókat (külföldön ezt használják a szülésmegindítás természetes módszereként is túlhordásnál), valamint az is amiatt van, hogy a baba születése utáni első hetekben mensi-szerű görcsöket tapasztalhatsz szoptatás alatt.

Ezt én nagyon jól megtanultam sajnos, mert nekem épp a lepény leválás rendellenessége miatt nincs tejem. Egy kb tenyérnyi méhlepény leszakadt a többiről szüléskor és az nem távozott, nem vált le a méhfalról, hanem szépen ott maradt. Nem vették észre...

Szülés után két héttel még mindig csak az az előtejem volt meg, ami terhesség alatt is volt, akárhogy küzdöttem, nem lett több tej, a babám ekkor már tápszeres volt. Több, mint két hét után magától spontán levált és távozott (zuhanyzás közben, majdnem elájultam, annyira megijedtem). Ekkor már mindenki osztotta az észt, hogy emiatt nem volt tejem, ne is várjak most már csodát és örüljek, hogy megúsztam ennyivel, mert vérmérgezést is kaphattam volna...

Ezt követő 3. napon picit megindult a tejem, de minimális volt (10-15 ml két ciciben összesen) és hiába küzdöttem, fejtem, szedtem minden csodaszert, szoptattam, ettem, ittam pár nap alatt el is apadt.

2009. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!