Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől lett büdös a fagyasztott...

Mitől lett büdös a fagyasztott anyatej?

Figyelt kérdés

A 3hónapos kislányomnak most akartam odaadni a az 1hónapban lefagyasztott tejet és nagyon büdös. Inkább kiöntöttem. Van egy pár lefagyasztva akkor mindegyik rossz lehet?

Avent-es pohárban fagyasztottam le őket és 24óránál tovább nem voltak anno a hűtőben. Lehet baj hogy abban a 24órában hozzátöltögettem a tejet a hűtőben levő hideghez? Vagy hogy mikróban melegítettem/olvasztottam?


2009. jan. 14. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tejeket csak akkor öntsd össze, ha már mind lehűlt! Nem tudom, hogy nem ez volt-e a baj. A mikrós melegítéstől biztos nem lett büdös, viszont a mikro tönkreteszi a tejet. Az összes lényeges dolgot "kiöli" belőle. Úgy olvaszd fel, hogy először a sima hűtőbe teszed, utána ha kiolvadt, akkor egy meleg vizes tálba, v. akármibe állítsd az üveget, és így szép lassan melegítsd fel.
2009. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mikroban máskor ne melegítsd, mert a legértékesebb anyagokat öli ki belőle, bár a szag nem hinném hogy ettől volt.


Érdekes, rengetegszer olvastam már, hogy büdi a felolvasztott tej. A miénk nem büdös, mondjuk én iszonyat sterilen fejek.

2009. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem volt áramszünet,ami miatt kiolvadott volna és nem vetted észre?

Én mindig mikróban melegitem az anyatejet, de nem forralom fel, csak éppen langyosra. Semmi baja a babámnak és szépen fejlődik, de amit már egyszer felolvasztottam, melegitettem azt már nem fagyasztottam vissza, hanem kiboritottam.

10 hónapos, 12 kg, 80 cm "nagylány" anyukája

2009. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem volt áram szünet.

Nem értem mitől lehet.

2009. jan. 15. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!