Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha babamérlegen mérem a baba...

Szchylla kérdése:

Ha babamérlegen mérem a baba "szopását", kb. mekkora értéknek "kell lennie" egy, két hetes újszülöttnél?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

ilyen nincs, felejtsd el a mérlegelést, mert :

1) többször mér rosszul, egymás után ráteszem a babát és már más értéket mutat.

2) nem az egyes evéseknek "kell meglennie" x ml-nek, hanem hogy az általános súlygyarapodása meglegyen. ezért javasolják inkább a heti egyszeri mérést.

3) nem eszik a baba sem mindig egyhangúan. lehet, hogy bekajol x ml-t amit kevésnek találnál, rástresszelsz és mondjuk pótlod. na ez a legnagyobb butaság, mert ha kicsit evett na akkor éppen ennyi kellett neki (feltéve, hogy hagytad magától hagyja abba szopit és nem te vetted le a ciciről) ha neki ennyi volt elég akkor ennyi. ha éhes úgyis szólni fog, lehet hogy a köv. szopit hamarabb kéri majd.

ha van elég pisis pelus kakis pelus akkor eleget eszik.

én legalábbis így gondolom.

2011. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen egyetértek az előttem íróval! Olyan nincs egy szopizó babánál, hogy "ennyit kell ennie". Minden baba más, egyik beéri kevesebbel, a másiknak meg több kell. Az anyatej összetétele sem állandó: napszakonként és egy szoptatáson belül is változik. Ha megvan a napi 57 pisis, 45 kakis pelus, akkor minden ok. Főleg, ha a babád kibír 2 szopizás között legalább 1,5 órát. Ha alkalmazkodsz az ő igényeihez, annyiszor szoptatod, ahányszor ő azt igényli, biztos lehetsz benne, hogy elég lesz neki a tej és szépen fog hízni. Ha mérni akarod, akkor elegendő, ha heti 1x méred. Az átlagos heti hízás is nagy különbségeket mutat: normálisan hetente 120-250 gramm között megfelelően gyarapszanak a picik.
2011. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szia, 40-60 ml körül, de ez változó, van aki többet, van aki kevesebbet eszik.Nekem ennyiket evett 1-2 hetesen.

Én azért mértem, hogy tudjam hogy eleget evett-e.Mert akkor ugye még ne ismertem annyira, nem voltunk összeszokva, de így legalább tudta, hogyha tele a pocija akkor nem azért sír...

2011. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Látod, épp ezért írtam, amit... Az enyém pl. már a kórházban bevágott 10-120 miliket... (itthon már nem mértem, de ott kellett). Ahány baba, annyi féle, annyi étvágy.
2011. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a kórházban sem mértem. Illetve szóltak, hogy kéne, de lazán elfelejtettem. Pont ezért, az enyém 1-2 hetesen mérhetetleneket evett, szerintem később is max 20-at és aztán már amikor elkezdett zabálni 60-at. Ja és mindezt egy óra alatt, két mellből. De ettől függetlenül hízott havonta 1 kilót, a szinte semmitől.

A kicsi szerintem 40-60-at evett és aztán 100-at,120-at. 10 perc alatt, 1 mellből. És hízott fél kilót (majdnem a minimálisat) havonta.

De jó volt ez is, az is.

2011. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én se mértem a kórházban sem. amúgy te sem eszel mindig ugyanannyi kalóriát, tehát ez a babáknál miért lenne máshogyan? van amikor ebédre benyomok levest és másodikat és még éhes vagyok, van amikor elég egy szendvics.

ugyanolyan korú nők mint én is teljesen máshogy esznek. szóval így fogd fel.

2011. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én is mérem, kezdő anyukaként azért megnyugtató lehet hogy legalább ezt kizárjuk, hogy miért sír. Most leszünk egy hónaposak, és én addig mérem csak, aztán szépen lassan kiismeri az ember a jelzéseit.

SZóval nálunk ez úgy nézett ki, hogy hajnalban, reggel és délelőtt 3x80-90 et evett, és délután evett 2x70-80 at, és este meg éjfél körülmár csak 2x 50-60 at.

Tehát napjában kb 7 x evett, és kb 500 gr egy nap.

Mivel nagy súllyal született 3900 gr, ezért neki ennyi volt , de van aki kevesebbet eszik egy nap.

Tényleg függ a tejtől is, a baba méreteitől, és mint látod a napszaktól is. 3 hetesen már változott , 6 x eszünk, és reggel és délelőtt 100-120 között délután és este 80-90. Most szerintem növekedési ugráshoz értünk, és többszö többet kér.

De azért szerintem egy darabig amíg kiismered a jelzéseket, és amíg ez megnyugtat mérd. Most

2011. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon változó, ezért leírom nálam mi volt, és abból következtess. 80-90 körül evett, de valóban estére csökken a szopizott mennyiség, az én babám 7 hetes és 130-140 ml eszik reggel, a nap közepén 100-130, este 90-110, mindig mérem evés előtt és után, és nekem bevált, pontos a mérlegem. A lényeg, hogy naponta KB. meglegyen az igény szerinti kiszámolható tejcsimennyiség, illetve, hogy a heti gyarapodás megfelelő legyen! 150-250 g között! A mi heti súlygyarapodásunk átlagban 190 g! 3745 g született, és 62 cm volt, ezt csak azért, hogy még jobban tudj viszonyítani!
2011. jan. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Természetesen egyetértek azzal is, aki azt mondja, hogy felesleges mérni, de én csak megnyugtatásul kérdeztem, első babám, és nem tudtam, mi az "ideális" Picit besárgultunk,és a védőnő, meg a dokinő nyaggat folyton...
2011. jan. 15. 12:48
 10/10 anonim ***** válasza:
ha kicsit besárgultatok tedd mellre olyan gyakran ahogy csak tudod. általában a két hetes babákat már nem kell már ébreszteni evéshez, de te most tedd meg, ne sok idő maradjon ki két szopi között. sárgulás ellen legjobb az anyatej.
2011. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!