Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szedhetem a Semicillint...

Szedhetem a Semicillint szoptatás ideje alatt is? Az orvos és a betegtájékoztató is mást mond.

Figyelt kérdés
Súlyos húgyúti fertőzésem van katéter felhelyezésétől, és az orvos Semicillint írt fel. Direkt rá is kérdeztem, hogy szedhetem-e szoptatás ideje alatt, ő azt mondta, hogy nyugodtan. A betegtájékozatón viszont az van, hogy alkalmazásakor a szoptatás megszakítása szükséges. Borzasztó fájdalmaim vannak, nem merek nem szedni gyógyszert, de a szoptatást sem szeretném abbahagyni. Van valami másik lehetőség is?
2011. jan. 24. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nővérem gyógyszergyárnál dolgozott. Ő mondta, hogy szinte mindenre (kivéve C vitamin és hasonlók) automatikusan ráírják, hogy szoptatás és terhesség alatt nem lehet szedni. Ezzel "levédik" magukat, hogy neadisten valaki beperelje őket. Ha az orvosod azt mondta, hogy beszedheted, akkor szed be. Vagy biztonság kedvéért kérdezz rá megint!


Mielőbbi jobbulást!

2011. jan. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! Én is ebben bíztam, hogy ezzel csak a gyógyszergyártók hárítják el az esetleges támadásokat...
2011. jan. 24. 09:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaj, mintha magamat olvasnám... Én is így jártam, 4X2 Semmicillintől jöttem helyre. Nyugodtan szedd, helyre fogsz jönni, a babának pedig nem árt!
2011. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor Neked mindez ismerős sajnos... Te is szoptattál mellette?
2011. jan. 24. 11:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, és nem volt semmi gond a babával. Csak nekem volt nagyon rossz, emlékszem, hogy pisilés közben ököllel ütöttem a falat :(
2011. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor tényleg ugyanaz a "remek" történet... Ráadásul még vérzik is, szóval ezért sem maradhat kezeletlenül. De akkor megnyugodtam, és elkezdem szedni. Köszönöm mindenkinek a választ!!!
2011. jan. 24. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!