Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bimbóvédővel hogy lehet...

Bimbóvédővel hogy lehet elérni, hogy teljesen kiszívja a cicit a baba?

Figyelt kérdés
Nekem kb 70-90 ml-t tud kiszívni a cicikből, utána már nem jön neki, bármit is csinálok. És úgy néz ki, lassan kevés a 140 ml. A védőt nem tudom elhagyni, mert anélkül még nem megy. 2 hónaposak vagyunk. Most azt csinálom, hogy kiszívja, amit ki tud és ha balhézik, akkor a szopi után lefejt tejet is odaadom.
2011. febr. 4. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint, ha balhézik, akkor ne add oda neki a lefejt tejet, kicsit még "szenvedjen" a tejedért a cicin, mert pont ezzel fogja megszaporítani a tejedet, ha hagyod, hogy feladja, és odaadod a lefejt tejet, csökkenhet a tejmennyiséged. Amikor nekem ez a problémám volt, akkor mondjuk kiszívott 60 ml-t és ennyi, letettem aludni, persze nem aludt, kicsit foglalkoztam vele, próbáltam húzni az időt, és a következő étkezésre úgy megéhezett, hogy leszívta a 150-160, vagy akár a 180 ml-t is! A legfontosabb, hogy a cici legyen az első, ne ijedj meg, nem kell egyből a lefejt tejet adni! Nekem volt olyan is, hogy 50 ml-t szopott csak, persze 1 óra múlva megint kérte a cicit, és kapta is, a másikat, ha a mennyiség nem is nő, de óránként cicin van a baba, még ha csak 50 ml-t szív is, az szaporít, és így eléritek, hogy könnyedén kiszívja 1 ciciből a 120-130- vagy akár 170 ml-t is, és nem fogsz elapadni, sőt, sok-sok tejed lesz így! Nekem legalább is így történt!


2 hónapos babás anyuka!

2011. febr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem adom rögtön én sem, még próbálkozunk a cicivel, de behergeli magát és üvölt. Akkor leteszem, de ott is üvölt, egyre jobban. Már hagytam is, hogy majd belefárad, de egy órán keresztül üvöltött. :(
2011. febr. 4. 12:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Tarts ki, bár a kicsinek biztos nem fog tetszeni! dolgozzon csak érte egy kicsit, mert megéri! én is sokszor nekikeseredtem, hogy nem lesz több és még most se az igazi teljesen, de egy-két hetente kell már csak lefejtet adnom neki. Csak ha már nagyon fáradt volt vagy sírt, akkor adtam neki lefejtet egy idő után, mert néha már felkelni se maradt energiám, így kénytelen volt megdolgozni érte. Holnap lesz 3 hós a kis harcos és szintén csak bimbóvédővel szopizik
2011. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, azt a zért ne hagyd, hogy nagyon sírjon, mert nehogy "megutálja" a cicit. valóban védővel nehezebb dolga van. én babám nagyon picike volt picike szájjal. a melleim meg gigantikusak... megszenvedtünk na...

próbáld ki azt, hogy ha nagyon sír, adsz neki 20-40 milli lefejtet és újra cicire teszed. attól a kicsitől talán megnyugszik. addig a melleid is pihennek kicsit.

csak ügyesen!

2011. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xStefix ***** válasza:

Szoptasd őt két mellből! (Úgy olvasom, hogy jelenleg nem így teszed.)

Így több tejhez jut egy-egy alkalommal, a melledet több inger éri és így több tej fog termelődni, ráadásul ha két mellből szoptatsz, a hátsó tej is könnyebben szokott kiürülni, amikor visszateszed a babát az első mellre (az ismétlődő tejleadó-reflexek segítenek).

2011. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:
+ Az üveggel, pótlással tényleg óvatosan, mert még egy cumizavart is összeszedhettek a végére..!
2011. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
sajnos nálunk is ez volt. meg kellett tanulnom mellből szoptatni, 1 hónapba telt, míg átszokott, de azóta semmi gondunk sincs! 3 hós volt akkor, most 7.
2011. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2 mellből szoptatok, így jön ki a 140. De már ez sem elég és utána megy a balhé.
2011. febr. 4. 18:11
 9/10 xStefix ***** válasza:

Milyen gyakran szoptatod?


Ha nagyon kínlódik, akkor azért adj neki valamennyi pótlást, de továbbra se üvegből! és nem is sokat, hogy teljesen jóllakjon!, épp hogy csak megnyugodjon, ez fontos.

Emellett pedig törekedj arra, hogy minél többször szopizzon, ez alap. Minden alkalommal, mindkét mellből.

És szoptass ill. fejj éjszaka is, az nagyon hatékonyan serkent!

2011. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy szoptattam eddig, ahogy igénye volt rá. Nappal 2-3-4 óránként, egy órán keresztül. Este egyszer keltünk csak.
2011. febr. 4. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!