Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy a kéthónapos...

Mit tegyek, hogy a kéthónapos kisfiamnak rendesen legyen széklete? 3 naponta kúpozom, de nem akarom, hogy hozzászokjon.

Figyelt kérdés
2009. febr. 10. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A langyos kamillateát próbáltad már? Az szokott segíteni, ha magába nem is egy kis cukorral biztos.

2009. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
NE ADJ NEKI SEMMIT! Ha csak anyatejes, akár az is belefér ha 7 napig nincs. Az én babámnak is nehezen állt be, de nem csináltam vele semmit.
2009. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az Én fiam is 2 hónapos és nálunk is ez volt a probléma.a háziorvos azt mondta,hogy az anyatejes babáknál ha 1 hétig nam kakilnak akkor sincs gond.Nálunk beállt a kakilás 3 napra.Minden 3. nap tornáztatom,simogatom a pociját és meg is van az eredménye.De ha teáztatod akkor adhatsz neki egy kicsivel édesebb kamilla teát.Kúpot csak akkor használj,ha azt látod,hogy nagyon nyög,erőlködik!
2009. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"A ritka székletürítést székrekedésnek tekintik, ezért különféle hashajtó módszereket alkalmaznak. Cukros kamillateát itatnak a babával, lázmérőt dugnak a popsijába, glicerinkúpot dugdosnak bele, mézzel etetik, beöntést adnak neki, és így tovább. Egyik szörnyűbb, mint a másik. Ne folyamodjunk ilyesmihez! A székletürítés természetes folyamat, amelybe nem szabad lépten-nyomon saját elképzeléseink alapján beleavatkozni, mert ezzel helytelen szokásokat alakíthatunk ki. Mindaddig, amíg nem mutatkoznak a babán kóros folyamat tünetei, ne figyeljük állandóan és görcsösen, mikor termeli tele a nadrágját. Csak szoptatott babánál nincs abban semmi rendkívüli, ha csak nyolc-tíz naponta kakil. Az anyatej rendkívül kevés salakanyagot tartalmaz, ezért nem csoda, ha csak ritkán gyűlik össze egy adagra való széklet." -Ezt a Szoptatásért Egyesület honlapjáról másoltam ki neked
2009. febr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!