Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehetne kíméletesen...

Edus83 kérdése:

Hogyan lehetne kíméletesen leszoktatni cicizésről 14hós lányomat?

Figyelt kérdés
nagyon anyás,és fogzik is elég rendesen.Napont kb 6-7alkalommal biztos cicizik,és reggel is elalvásnál is így alszik el,sőt most szinte gész éjel cicizik de kíméletesen szeretném leszoktatni ,de sajnos apukára ebben biztos nem számíthatok,mit ajánlanátok??
2011. márc. 25. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Miért akarod most, hirtelen leszoktatni, Főleg, hogy épp fogzik... én biztos megvárnám, hogy legalább kicsit csökkenjenek a szopizási alkalmak.. hidd el, ő maga fogja elhagyni, ha már nem lesz rá lelkileg szüksége! Főleg, hogy 2 éves koráig úgyis kell, hogy valamilyen formában tejet kapjon... Az anyatej bármelyik tejnél, tejitalnál, tápszernél jobb...
2011. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Őszinténn még nem akarom,de lassan elveteményezem azagyamban:),mert igazából imádom én is,de attól félek amennyire anyás egyre nehezebb lesz:)!!
2011. márc. 25. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Persze, hogy anyás! Így van jól! Az lenne a baj, ha ennyi idősen nem lenne az :) Figyelj, a nappali "nasi" szopikat ritkíthatod, de a valóban fontosakat (reggel, alvás, este, akár az éjjeliket is, még hagyd meg neki! Hidd el, a legtöbb kisgyerek magától elhagyja, ha már fontosabb lesz számára a világ.. Nekem mind a 3 nagy 2 éves kora körül hagyta el, teljesen önszántából, pedig mind cicifüggő volt előtte... Most itt a pici, elmúlt 2,5 éves és még este meg reggel szopizik... aludni csak így tud, erre még szüksége van. 2 hónapja még cicifüggő volt...
2011. márc. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jujj köszönöm,jó ezeket a tapasztalatokat olvasni,akkor vam remény:)!!Nagyon cici függő és imádom én is ,de sétálunk és sokszor tépi fölsőmet annyira kellemetlen:)
2011. márc. 25. 20:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudom milyen mikor tép,mi is átmentünk ezen.Nem lesz anyás késöbb hidd el,sokkal nagyobb lesz az önbizalma,de erre még visszatérek,most nincs sok időm írni.Biztos vagyok benne,hogy a környezeted nyomására akarod elválasztani.Ne hallgass senkire,csak magadra és a babádra,csak ti ketten tudjátok mi jó mindkettőtöknek.Másfél évesen szinte elkövettem ezt a hibát,erővel el akartam választani,mert mindenki azt mondta jobban fog aludni.Végül nem tudtam megtenni,és örülök ennek.Most 3 éves és már csak elalváshoz kell,megérti,hogy most már máshol nem lehet,mert nagylány.
2011. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!