Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kézi mellszívót minden...

A kézi mellszívót minden alkalommal sterilizálni kell?

Figyelt kérdés
Nem használom gyakran. Újonnan sterilizáltam. Fejés után alaposan, forró vízben elmostam, vagy minden alkalommal ki kell főznöm?
2011. márc. 29. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell. Én kb. 9 hónapig használtam, és én is csak egyszer főztem ki, az első használat előtt, meg mielőtt visszaadtam, mert kölcsön volt...


Soha semmi bajunk nem lett.

(A gyerek száját sem sterilizálod, mielőtt szopik. (Na itt nem újszülöttre gondolok elsősorban, hanem a földön már csúszó-mászó szopisra, akinek a szája hadd nem mondjam mivel van tele... :o)

2011. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jogos. Köszi.

Babám 3 hetes.

2011. márc. 29. 10:17
 3/6 anonim ***** válasza:

de, minden használat után sterilizálni kell! főleg ha ritkán használod.

(amikor minden szopi után le kellett fejnem, akkor csak elöblítettem, és napi 1x sterilizáltam, de nem ez a "szabályos").


ha nem adod a babádnak a tejet, és nem is teszed el későbbre, akkor persze mindegy.

2011. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én csak meleg csapvízzel öblítettem át minden használat után.

Hűtöttem (majd úgy adtam a babámnak), fagyasztottam, és elajándékoztam, két ismerős tejtesó nőtt fel rajta, szintén egészségesek.


Szerintem ez ugyanolyan kérdés, mint hogy a játszócumit sterilizálod-e, ha leesett a földre, vagy lemosod vízzel, vagy esetleg lenyalod Te és úgy adod vissza a babának...


Egyébként az ápoltságra minden szempontból ügyelő anyuka vagyok.

2011. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem tudom... én sem innék szívesen olyan pohárból, amiből tejet ittam és csak elöblítettem. főleg nem hónapokaon át.
2011. márc. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha azonnal használat után kiöblítettem, tiszta lett, de közben eszembe jutott, hogy mosogatószert is használtam úgy naponta egyszer (naponta 4-6x fejtem), csak már olyan régen volt... :o)

Azért a tejes pohárhoz nem hasonlítanám, a szájunk tele van mindenféle bacival, nem úgy, mint a mellünk...

2011. márc. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!