Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám kedden lesz 4 hetes 2...

Babám kedden lesz 4 hetes 2 hete kezdett el sírós lenni azt mondták a hasa fáj már mindent kipróbáltunk Espumisan, görcsoldó, tápszer refluxos csecsemőknek csak egy kanállal. Kinek milyen tapasztalata van? Miért nem fáj előbb is a hasa?

Figyelt kérdés
Semmi nem segít ahogy felébred ordít, tekereg, sokat pukizik is, minden pelus cserénél van sárga anyatejes széklet és sok pisi.Én jóformán semmi zöldséget, gyümölcsöt nem eszem. Azt mondta az orvos ne etessem igény szerint, próbáljam kitolni, megvárni a legalább 3 órát. Van valakinek ilyen tapasztalata? Mennyi ideig tart a hasfájósság? Másé is ordított egész nap ahogy kinyitotta a szemét? Mit tegyek, hogy lehet ezt kibírni, hogy ne szakadjon meg a szívünk?
2011. ápr. 3. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Babamasszázs. Fektesd sokat hasra, masszírozd a hátát, illetve tornáztasd. Itass vele édeskömény teát.
2011. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt elfelejtettem, de ezeket rendszeresen csinálom, még a köményes tea nem volt. Van itthon Mecsek baby tea.
2011. ápr. 3. 19:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a Mecsek baby segített , mást nem is próbáltam, mert egyből bevált.Legalább legyen 2 és fél óra etetések között, és ha 'Lajhárpózban " az alkarodra fogod általában megnyugszanak.
2011. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Ezt a mecsek babyt, hogy kell használni? A tied is ordított és könnyekkel sírt stb amit már írtam?
2011. ápr. 3. 19:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha szoptatod NE teáztasd és NE tápszerezd mert elrontod a szoptatást aztán majd nem érted, mert te mindent megtettél, mégsem sikerül szoptatni!!!

Vegyél szélcsövet, és jó a babamasszázs is, a hasa bal oldalát tenyérrel fentről lefelé símogatni párszor, utána a térdeit nyomda a hasa felé.

A szélcsövet értelemszerűen kell használni.

2011. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"A szélcsövet értelemszerűen kell használni."



Aki még soha nem is látott ilyet annak mi az értelemszerű?

Inkább a mecsek tea mint a sok gyógyszer!

A tea filteres, én 100 ml vízbe lógattam, amíg színe nem lett(nem erőset csináltam), ihatóvá hűlt,aztán két etetés között pár korty.

2011. ápr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A szélcső nem gyógyszer, hanem egy gumicső, és értelemszerűen a fenekébe kell dugni, nem a fülébe. Huszas IQ fölött ez értelemszerű.

A tea viszont felesleges, a cumisüveg meg cumizavart okoz, aztán beállhat szegény az "én mindent megtettem, mégsem tudtam szoptatni" klubba. Az ilyen "jó" tanácsok ártanak a legtöbbet.

2011. ápr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Eddig én is ellene voltam, de ezeket amit írsz megtettem csak szélcsövet nem kaptam azt mondták csak gyógyászati seg.eszk.boltban kapható, helyette kicsit bedugtam a hőmérőt attól volt kaki, puki, de utána semmi változás, hihetetlenül sírt. Van itthon babamasszázs krém azzal masszírozom, de semmi.
2011. ápr. 3. 20:05
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a szélcsövet azért beszerzem és, ha minden kötél szakad akkor kiskanállal itatok vele egy kis teát.
2011. ápr. 3. 20:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám szerencsére ennyire nem volt hasfájós, ráadásul már 4 hónapos, de kb 3 hónapos korában kezdte el, hogy akár 1,5-2 óránként is kért volna enni. És akkor "újra hasfájós lett". Letettem aludni, csak huzogatta a lábait, tekergette magát. Aztán más okból kifolyólag, de kórházba kerültünk, ahol ugye nem támogatják nagyon az igény szerinti szoptatást-és mivel a gyereket minden evésnél mérni kellett, és írni-, így ott próbáltam betartani, hogy 2,5-3 óránkét kapjon enni minimum. Ő azért már nagyobb, tehát ha jól lakik, akár 4 órát is elvan kaja nélkül. A lényeg, hogy egyik napról a másikra megszünt a lábhuzogatás, tekergetés. Ja és a gyerek az UH-n is lebukott. Ő már kezdett nyekeregni a kajáért, közben a gépen látszott, hogy még tele a pocija. Szóval értem én az igény szerinti szoptatás híveit is, de nálunk nem vált be. A cumitól, cumisüvegtől meg azért nem kell félni mint a tűztől. A babám 5 napos volt, amikor én visszakerültem a kórházba, így 2 napig minden evésnél cumisüvegből kapta az anyatejet, és mégis amikor hazajöttem gyönyörűen evett újra ciciből. Ja, és azóta az elalváshoz minden alkalommal cumit kap, de ugyanúgy eszik szépen. Lehet, hogy nekünk volt csak szerencsénk, de semmi gondott nem okozott a cumi.

2011. ápr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!