Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ikres anyukák, akik szoptatnak...

Ikres anyukák, akik szoptatnak, mi a tapasztalatotok a tej megindulásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok a lányokkal, és szeretném majd szoptatni őket. A kérdésem az lenne, hogy beszerezzek-e mellszívót már most, mert van, aki azt javasolja, hogy már az elején fejjek utánuk, hogy gyorsabban szaporodjon a tej. Más viszont azt mondja, hogy nem kell fejni, csak gyakran mellre tenni a babákat akár pár percre is. Annyit még hozzátennék, hogy biztos császárom lesz, mert faros mind a kettő. Ez tovább tarkíthatja a képet.

Milyen tapasztalataitok vannak ez ügyben? Hogy készüljek?


2011. máj. 11. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! 36 hétre császárral szültem a lányokat, 2,5 kilósan. A melleim a 6-7. napra lövelltek be, addig semmi. Nekem a mellszívót javasolták a kórházban. Persze, a gyerekeket is mellre helyeztük naponta többször is, de az ő szívóerejük és a mellszívóé nem volt összehasonlítható.

Miután beindult, már nem volt semmi gond, szépen gyarapodott a tej mennyisége, de én minden szoptatás után lefejtem. Az egyik kislányom nagyon lusti volt, 40 perc alatt szopizott 40 ml-t, utána még 60-at beslukkolt üvegből :-)

4 hétig próbálkoztam a szoptatással (mellbimbóm sem volt az igazi), aztán egyedül maradtam velük otthon, és valahogy meg kellett oldanom az etetésüket, így átálltam fejésre. Egy éves korukig kapták a tejet, 5-6 hónaposan napi 2 litert.

Sok sikert Neked!

2011. máj. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Egy mellszívó azért jól jöhet,mert még ha jól szopiznak is,(remélhetőleg) maradni fog a melledben,mert keveset esznek.Később viszont már jól jön a nagyobb tejmennyiség,amikor már többet igényelnek.

Én anyatejleadó vagyok,napi 2 liter tejem van,úgyhogy szerintem neked is sikerülhet szoptatni mindkét babádat,csak bízz magadban.

Sok sikert,jó babázást nemsokára!

2011. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, nagyon hasznosak! Én is arra hajlok, hogy beszerzek egy mellszívót már az elején (lehet kölcsönözni kórházit havi 2500-ért), aztán meglátjuk...
2011. máj. 11. 15:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Én természetes úton szültem a fiaimat,szülés után 3 nappal lövellt be a tejem. De az egyik babám nem tudott szopizni, (ezt most hosszú lenne leírni). A másik 5 hetes koráig csak szopizott,azon kívül fejtem is,hogy ne csak neki jusson:) De annyit nem tudtam lefejni,amennyi kellett vna,így amelyikük nem szopizott, tápszert is kapott mellette. Aztán elkezdett kevesebb tejem lenni,aminek sztem az is volt az oka,hogy nem volt elég jó a mellszívóm. Nekem nem volt megoldható,hogy minél többször tegyem mellre a babát,(van aki egész nap csak ezt csinálja),mivel ott volt egy másik is,aki viszont nem tudott szopizni,de attól még foglalkozni kellett vele... És ha mindketten tudtak volna cicizni,akkor sem tudtam volna őket egyszerre etetni,mivel nekem elég nagy a mellem,folyamatosan fognom kell az egyik kezemmel,ez két babával egyszerre kivitelezhetetlen. Most még van tejem,de egynek sem lenne elég,így csak annyit kapnak,amennyi van:(

Nem akarlak elkeseríteni,de nem biztos,hogy olyan könnyű lesz. Persze kívánom,hogy legyen elég tejcsid és tudd őket egyszerre szoptatni,főleg azt,hogy mind2 babaád tudjon ciciből enni! Engem sok 1 babás kioktatott,de nem könyű 2 baba etetése:(

Amúgy sok sikert és egészséget! Kitartást majd!

12 hetes ikrek anyukája

2011. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is, hogy megosztottad a tapasztalatodat! Nem gondolom én sem, hogy könnyű lesz, és persze sok egybabástól kapok tanácsokat, de volt olyan ikres is, aki egyszerűen azt mondta, hogy felesleges küzdeni. A te eseted is mutatja, hogy érdemes megpróbálni, hiszen már az is sokat jelent, ha nem csak tápszert kap egy baba az elejétől. Nem hiszem, hogy én fogom megdönteni a világrekordot ikerszoptatásban, de egy próbát mindenképp megér! Egy mellszívót mindenesetre beszerzek.
2011. máj. 11. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!