Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! A kislány nem hajlandó...

SOS! A kislány nem hajlandó sírás nélkül szopizni, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A nővéremnek 3 és fél hónapos a kislánya. Eddig aránylag rendben ment a szoptatás, de egy pár hete csak a jobb ciciből hajlandó enni, abból sem mindig. Az egész evés ordításból, sírásból áll, a jobb cicije meg már borzasztóan fáj, pedig bimbóvédővel etet. Annyira sajnálom, és nem tudom mit kéne csinálnia, hogy egyikük se szenvedjen ennyire.
2011. máj. 21. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hasfájós a baba? Van olyan baba, aki egyik mellből nem hajlandó szopizni, és van olyan, aki korán abba akarja hagyni a szopit. Ez akár lehet pár hét után is. Lehet, hogy már nem szeretne szopni.:(
2011. máj. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy nincs elég teje az anyukának.
2011. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudjátok,hogy mennyit szopik?Talán érdemes volna megmérni,hogy tudjátok van-e elég teje az édesanyának.Gyarapodik rendesen?Három hónapos korban lehet fejlődési ugrás is,vagyis hogy megugrott az igénye és a mell még nem állt át a nagyobb tejmennyiségre.Több információt írhatnál.
2011. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fejlődik rendesen, és tej is van elég. A tejjel pedig magával nem igazán van baj, mert cumisüvegből bármikor szívesen megeszi.
2011. máj. 21. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy túl gyorsan vagy túl lassan jön a tej.
2011. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem is az lehet,hogy túl lassan jön a tej,a cumiból meg túl gyorsan és ezért türelmetlen.Vegyétek vissza a cumizások számát,lehetőleg csak szopizzon.
2011. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt hívják cumizavarnak. A cumisüveg miatt alakult ki. Ha egy ideig csak cicit kap, akkor talán visszaáll.
2011. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kisfiúnk kb. másfél - 2 hónaposan csinálta ugyanezt. Cumizavaros volt olyan mértékben, hogy mindkét mellem elutasította. Eltolta magától, űvöltött, ha közelítettem a mellemhez. Itt olvastam mások válaszaiból, s kérdeztem is, mindenki cumizavarra gondolt. Mondták, hogy teljesen hagyjuk el a cumisüveget, s a játszócumit.

Mi úgy csináltuk, hogy a cumisüveget ahogy tudtuk, elhagytuk, inkább kanalazunk. Tanácsolták a fecskendőt is, de az nekünk nem vált be. Csak akkor kap cumisüveget már, ha kórházba kell mennem (pajzsmirigy), s oda nem vihetem magammal, vagy most pl. leutazunk nagyszülőkhöz. 5 órás vonat út, s ne kabinos fülkék vannak(IC).

De akkoriban teljes mértékben kerültük az üvegte, s kanalazást is ritkán alkalmaztunk. Próbáltam ennek ellenére is mellre tenni, 2-3 óránként. Cumit nem vontuk meg teljesen, hanem úgy csináltuk, hogy alváshoz kapta meg, de amint elaludt, kivettük a szájából, s ha nagyon sírt, s ölben mivel sosem nyugszik meg, hanem cumival, így addig megkapta. De olyankor próbáltunk neki sokat beszélni, s amint mosolygott, elvettük tőle a cumit. Egy db-ig így ment, aztán már néha magától veszi ki a szájából félálomban a cumit, s ritkán kéri napközben.

A nagyszülőkkel volt nehéz beszélnünk, mert mi nem akartunk neki az elején cumit adni(4-5 naposan), hanem 1-2 hetesen. De olvastam, hogy 1 hónapos kor alatt cumisüveget, s cumit se ajánlatos adni. Nagyszülők nem értik meg, szerintük nem attól van. Ezt csak azért írom, ha nálatok is ilyenek lennének a szüleitek, akkor erre készüljetek fel. Mi sokat vitáztunk, mert mindig kitaláltak valamit. De azt eldöndöttem, következő gyerekemnek pár hétig senki nem adhat cumit, s cumisüveget, amit mi rontottunk el, mellőzni fogjuk. A fiúnknál sajna hajnalban kórházból hazajövet után lusták voltunk, s cumisüvegeztünk, amit napközben lefejtem tejet, úgy kapta.

Meg is bántuk, 2 hétig szenvedtem, hogy minden visza álljon, de megérte. Tápszert nem kapott, van tejem. Néha visszajönnek a hisztik, de már csekély mértékben, s inkább a mosoly több. Evés közben úgy vigyorog, meg lehet zabálni. Szépen fejlődött akkor is, most is. 4 hónapos lesz 1 hét múlva. 3 hónaposan 64 cm, s 5480 g volt. 3400-al s 52 cm-vel született.

2011. máj. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7 hónapos korától csak egy ciciből szopizott. Előtte se szeretett a másikból enni, de onnantól egyáltalán nem. 19 hónapig szopizott, egy ciciből.
2011. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!