Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A horror fejéssel sikerült...

A horror fejéssel sikerült már valakinek visszahozni a tejet, vagy növelni a mennyiséget?

Figyelt kérdés
Már napok óta kinlódunk, nincs elég tejem. Most kipróbáltam a 7-7 5-5 3-3 1-1 perces fejést, hátha segít. Szedek Urtica urenst és rengeteget iszok. Mit tehetek még? Nagyon kétségbe vagyok esve, mert látom, hogy éhes a babám.
2011. máj. 23. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Ne fejjél, hanem tedd mellre gyakran. Mert neki is erősödnie kell, egyre erősebben szívnia. Attól be fog indulni a tej.Te úgysem tudod úgy kifejni. Ha hónap körül van, akkor adj neki átmenetileg pár mokkáskanál főtt krumplit mellé.Ha kisebb, akkor egy kevés almát!

Ha fjsz,a kkor ő nem dolgozik, és egyre romlik a helyzet.

Ez az én egyéni tapasztalatom

E mellett elengedhetetlen:

sok alvás!!!, bőséges, kiadós TÁPLÁL-kozás, minden nap 1 l rántott leves, legjobb a köménymagos, 100%-os gyümölcslé minden szoptatás után. Vagy tej.

Nyugalom, béke. Lesz tejed, ne aggódj!

Hallgass lágy zenét, sétálj a babával...napozzatok(finoman, lombárnyékban te is)

Tedd mellre, valahányszor megéhezik! Számolgatni nem kell, azzal csak stresszeled magad, a babát, a tej meg apad. Nyugodjatok meg, és lesz minden.

2011. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Mennyi idős a babád. Ha még újszülött, és most tanuljátok a szopit akkor igaz amit az első írt. Ha már 4-5 hónapos akkor adj neki tápszert. Tudom most sokan lehurrognak, de ha a gyerek napok óta éhes és nem elég a tej, akkor meg kell etetni. Ha nem megy a szoptatás akkor tápszerrel. Jó a szoptatás de nem mindenáron.
2011. máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg 1-2 hónapos volt a babám és éreztem, hogy kevés a tej, akkor többször váltogattam a melleimet. Volt, hogy egy szopi alatt "4 vagy 6" cicit kapott. Még ha csak cumizott is rajta. És pár nap alatt meg is lett a hatása. Majd később 3-4 hónapos korában, mikor már ezt nem tudtam megcsinálni, mert ha nem jött a tejcsi egyszerűen nem akart szopizni többször is csináltam a szaporító fejést, aminek szintén kb. 3 nap alatt meg is lett az eredménye. Mindenáron szoptatni akartam és nem is adtam neki tápszert. De viszont ez elég fárasztó dolog, főleg, hogy nekem van még egy 3 évesem is, így mikor elmúlt 5 hónapos és a fagyóból is elfogyott a tejcsit, utána elkezdtük a tápszert, mert már nem bírtam a fejéseket. És amennyire nem akartam eleinte tápszerezni, olyan nyugodtak lettünk én is és a babám is miután már tápszert kap. De azért még szopizik is. Szóval szerintem biztosan hat a szaporító fejés.
2011. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült, de nagyon durva volt! a párom pumpálta a mellszívót én magamnak nem bírtam már mert féltem tőle. De másnapra hatott. Meg sok madártejet ettem és tojásos levest.Nagyon is használt. :)
2011. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! KÉt és fél hónapos a babám, eddig zavartalan volt a szoptatás. És hányszor csináljam egy nap ezt a fajta fejést?
2011. máj. 23. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Én anyatejleadó vagyok,igaz,hogy kezdetektől sok tejem van,de még így is sikerült szaporítani.Eleinte mellszívóval fejtem,de sajnos éreztem,hogy nem tudom mindet kifejni,így áttértem a kézi fejésre.Megtanultam hatékonyan fejni és ezzel fél litert szaporodott a tejem.Az a lényeg,hogy többször meg kell indítani a tejleadó reflexet(mindkét mellbimbót enyhén sodorgatni kell,ezzel utánozva a baba szájmozgását,amíg megindul) és felváltva mindkét mellet fejni,amíg jön a tej.

Üdv

2011. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is 2 és fél hónapos,mi is szopással kezdtünk,volt is tejem,2 gyereknek elegendő,csak aztán brutálisan kisebesedett,ömlött a vér,én remegtem a fájdalomtól minden egyes szívásnál.Na,a lényeg h nagyon megcsappant a tejem a fájdalomtól,ha tovább erőltetem a szoptatást akkor mára már tápszeres a gyerek.Én azt csináltam h (a cicimet többet nem adtam a szájába) másfél óránként fejtem.20 milik jöttek 6 hete.Mára már 100 ml alatt nem nagyon jön fejésenként,felszaporítottam a tejemet a szinte nulláról így.Most napi 600-650 ml tej van egy nap.Van h tápszerhez nem kell nyúlnom,de max 1 tápszeres kaja van.És zsíros,dús,olyan hurkás a gyerek h csak na:)Fejhetsz is,de ha te tudsz szoptatni akkor tedd mellre másfél-2 óránként,és utána még fejd ki ami van._Ha 5 ml,akkor 5 ml-t,ha 10 akkor 10.Mindegy csak legyen inger.Ja és én az urtica mellé még a ricinus communist is szedem,napi 1x a 2 fajtából.Sok sikert!
2011. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!