Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a gond? 1hetes és 5...

Mi lehet a gond? 1hetes és 5 napos a babám. sokszor sír. Van hogy egy órát szoptatom. Bealszik . Ha lerakom megint sír hogy szopni akar

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 08:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gond, a babád pontosan azt csinálja, amit ebben az életkorban kell. Neki te jelented az egész világot, a biztonságot - ne feledd, pár napja még a pocakodban volt, hallotta a szívverésedet, érezte minden rezdülésedet, hát hogyne akarna most is a karodban lenni? Az lenne a furcsa, ha nem.

Az ősi ösztöne is működik, ugyanis egy kisbabának az anyja jelenti az életet minden tekintetben - nem tudom, hallottad-e, de olvass utána, nagyon érdekes, hogy kifejezetten hasznos egy kisbabának, ha éjjel-nappal az anyjához bújva van. Stabilan tartja az anya teste a baba hőjét, segíti az emésztését, drasztikusan csökken a bölcsőhalál kockázata és még millió jó dolog.

Az állandó cicizés pedig egyrészt komfortszopi is, amit folyamatosan el fog hagyni, másrészt cseresznyenagyságú gyomorral született, abba nagyjából egy evőkanálnyi tej fér, amit ráadásul kevesebb, mint egy óra alatt bont le teljesen a szervezete.

Szóval a babókád egyszerűen csak úgy működik, ahogyan működnie kell. :-)

Aki meg azt mondja, hogy ezzel elrontod, arra ne hallgass, ez a múlt rendszer itt maradt csökevénye, de szemernyi igazság sincs benne. Nekem is ezt mondta mindenki, aztán amikor látták a lányomat, csak hüledeztek, milyen szerencsés is vagyok, hogy ilyen jó gyerekem van, hogy bárhová el lehet vele menni, senkitől nem fél, a szeparációs szorongást nem is tapasztaltuk, stb. Azt mondták, majd meglátom, a következőnél biztos gond lesz, az elsőnél csak baromi nagy szerencsém volt, ami nem adatik meg kétszer. Nos, a második babám talán még nyugodtabb, mint az első volt, sírni csak akkor halljuk, ha éhes, már ő is 9 hós, mindkét gyerekem órákig eljátszik magában vagy most már egymással (a nagyobb 3 éves lesz a nyár végén), semmi gondom velük. Pedig mindkettő ölbebaba volt az elején.

Szóval minden rendben veletek, csak így tovább! Ráadásul a gyakori, igény szerinti szopi garancia arra, hogy sok tejed legyen és a babókának ne kelljen mást kapnia, mint anyatejet.

2011. máj. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Én ugyanígy voltam és sajnos nálunk a megoldást a cumi jelentette, pedig nagyon ellene voltam, de mégsem lóghatott egész nap rajtam, manapság már csak elalvás előtt illetve ha dühös, hisztis akkor cumizik, egyébként nem, mert az ökle van a szájában :) . Igen, én is az elején 1 órán át etettem, de szerencsére már túl vagyunk rajta, most 3 hónapos. Evés közben próbáld ébresztgetni, én sokat cirógattam a tarkóját, beletúrtam a hajába, ráfújtam stb., ez nem azt jelenti, hogy nem hagytam egy pillanatra sem megpihenni, mivel a szopás eléggé fárasztó dolog. Egyébként mást nem tudtam tenni, cipeltem naphosszat és csodák csodája nem lett felkapatva, szerintem nem is létezik ilyen, most kb 20 perc alatt eszik, utána elnézelődik a játszószőnyegen, hintájában kb 1-1,5 órát, majd én játszom vele, elaltatni este egyáltalán nem kell. Szeretgesd sokat, dajkáld, ne foglalkozz mással, ha megteheted, sokaktól fogod hallani, de igen, pici még és a közelségedre van szüksége, én mondom, akinek "csak" 3 hónapos a fia, hogy annyira gyorsan eltelik ez az időszak, már hevesen tiltakozik, ha bölcsőtartásban fogom, látni szeretné a világot stb. Ui: Azért arról bizonyosodj meg, hogy eleget eszik-e, a legjobb módja ennek szerintem, hogy nyomon követed a heti súlygyarapodást kb. 120 gramm fölött kellene lennie, illetve az etetések között azért teljen el bizonyos idő, én azt vallom, hogy legalább 1,5 órát ki kell húzni, persze jó a 3 óránkénti, de én nem ragaszkodom ehez görcsösen. Kitartás és élvezd ki minden pillanatát a babázásnak!
2011. máj. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, semmi gond vele. Az én lányom 9 hetes, és még most is sokszor eljátssza ezt velem. Egyszerűen csak bújni akar. Te vagy neki a világ, benned bízik, te tudod megnyugtatni, rád van szüksége. Arra figyelj, hogy ilyenkor nem biztos, hogy cici kell neki, előbb csak próbáld a karodban megnyugtatni. Vannak olyan hasfájós babák, akik ha fáj a hasuk, akkor is keresik a cicit, mert megnyugtatja őket, aztán csak még rosszabb lesz a helyzet.
2011. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!