Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit egyek, hogy a babám súlya...

Mit egyek, hogy a babám súlya nőjön az anyatejtől? Mennyiségileg van elég, mert ha befejezi akkor szépen elvan de most már jó két hónapja stagnál a súlya. Tápszert nem fogadja el kiköpi. Sokáig szoptatott anyukák miket ettetek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 16:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A Sinlac egy tejmentes tápszer. [link]

Tulajdonképpen olyasmi, mint a gabonapehely (csak rizsből és szentjánoskenyérmagból van, nem allergizál) tápláló valami. Tényleg a kezdeti zöldség és gyümölcsfélék nem valami táplálóak (kivéve a krumplit, de az meg magában nem valami fini).

Esetleg ha van elég tejed, megpróbálhatod, hogy az elejét kifejed és a hátsó, zsírosabb részével szoptatod a babádat.

Nem fejsz esetleg sokat a szopik után?

2011. máj. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Nem nem fejek már mert igény szerint szoptatom a lányomat. Így abba hagytam, de viszont van elég mert hallom amikor kortyol és érzem is, hogy szopik rendesen.

2011. máj. 26. 07:36
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom,mennyivel született a babád,attól is függ.Az enyém korababa lévén csak 2,5 kg volt,így most 6 hónaposan triplázta a súlyát.Ha a tiéd 4 kg körül született nem kell feltétlan dupláznia,ha szépen fejlődik és az orvosod elégedett vele,akkor nincs gond.Az én fiam is csak szopizik még,most kezdtem a kínálgatást,alma,barack,de nehezen fogadja el.Bőven van tejem,de ha kicsit kevesebbnek érzem, mindig segített a ricinus communis 5 ch-homeós golyó,3-4 napig szedtem,napi 3*5 szem.Mindent ettem eddig,viszont most nekiálltam "fogyózni",kiiktattam a cukrot,fehérlisztet, de a tej mennyisége nem csökkent így sem.Viszont a sok folyadék segíthet.Lehet az is,hogy nő a hossza!?Az én babóm súlya sem nő már annyira,6 hó körül lecsökken a növekedés üteme.
2011. máj. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én ugyanazt eszem mint terhesség előtt, húst,nagyon kevés tejterméket, tésztát, burgonyát, rizst, ez a nagy hányad,a maradék a zöldség-gyümölcs, h ne legyen hasfájós. Most 4 hós és nagyon dagi (másik véglet) pedig csak anyatejes és nem szedek semmi multivitamint. Én a helyedben nem aggódnék, az anyatej zsírossága és vitamintartalma nem feltétlenül attól függ h mit eszel, mert ha nem eszed, a te szervezetedtől vonja el amíg van tartaléka. Lehet h izgő-mozgó a baba és ledolgozza ficánkolással. Akkor kezdj parázni ha ideges, sírós, nem érzi jó magát. Ha szopi után jól lakott és elégedett akkor az úgy is van, tessék neki örülni!:-)
2011. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Lányom 3250g volt amikor megszületett.

Bár tény nagyon izgő mozgó picim, egy percre sem tudja abba hagyni a mocorgást, ha fenn van, még akkor sem ha szopik. :D ha más nem akkor a láb ujjait mozgatja. :)

2011. máj. 26. 12:29
 16/17 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ez náűlatokis beválna, amit nekem sajnos kötelezően kellett tennem, ha szoptatni akartam!


(tudom hogy azt írtad már nem fejsz....)Nekem minden szopi előtt fejnem kellett (50-100 ml-t)és csak utána mellre tenni!Mert nagyon erős volt a tejleadó reflexem és ha nem fejtem akkor egy nyelés után kiköpte és nem volt hajlandó enni :(

Így én 6 hós koráig minden szopi előtt fejtem, így viszont vizesebb szomjoltó tej a fagyasztóba került, és a zsírosabb hátsó tejet ette!Így nekem 6 hós korára 8,5 kiló volt a babaám, de ez volt az ára a szopinak!

Így ezt Te is kipróbálhatod, hogy a vizesebb tejből lefejsz és a kislányod a hátsó hízlalóbb tejet eszi!

Ha kipróbálod eleinte csak 20-30 milit fejj ki, mert akkor nagyon csökken a babádnak jutó mennyiség, és "pánikolhat", de ha fokozatosan növeled a fejés mennyiségét (2-3 naponta fejésenként 10 milivel, max 60-80 miliig)akkor szinte észre sem veszi a turpisságot! :)


Szerintem ez segítheta súlynövekedésen!Szerintem ha a babád a tápit kiköpi akkor a sinlacot is ki fogja! :)


másfél éves szopizó kislány anyuja

2011. máj. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon szépen köszönöm a válaszod ki fogom próbálni, hátha bemállik. :)
2011. máj. 26. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!