Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik olyan, hogy egy baba...

Létezik olyan, hogy egy baba csak bimbóvédővel tud szopizni?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám, a kórházban a második nap elkezdtem használni a védőt, mert kisebesedett a mellem és vérzett is. Hazajöttünk és még 1 hétig csak a védőt használtam, vártam amíg meggyógyul. Most egy ideje elkezdtem visszaállni és védő nélkül szoptatni, de azt kell mondjam, hogy nem megy neki. Mire bekapja a cicit lemegy a nap, rángatja a fejét jobbra-balra miközben a mellbimbóm már rég a szájában van. Próbálok neki segíteni. Lehetséges, hogy már megszokta a bimbóvédőt és már csak azzal megy neki? Vagy várjak, megint megtanulja? Szeretnék visszaállni, hisz már nem fáj és nem látom értelmét használni.
2011. máj. 29. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Isten bimbóvédővel teremtett?
2011. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem nem tudott, csak bimbóvédővel. Nekem azért kellett, mert nagyon kicsi a mellbimbóm, és nem tudta bekapni és szívni. És még mielőtt valami nagyon okos elkezdené osztani az észt, igen, próbáltam a bimbókiemelőt, de nem segített, és nem is ar való, hogy a mellbimbót "megnagyobbítsa". De bimbóvédővel nagyon jól tudott szopizni, 8 hónapos koráig volt anyatejes. Ha nem lett volna a bimbóvédő, akkor én egyteln napig sem tudtam volna szpotatni.


Első válaszoló! Bizonyára tudod, hogy senki nem született bimbóvédővel, de ez is egy olyan tárgy, ami az életet teszi könnyebbé. Ha ennyire ellenzed az ilyesmit, akkor javaslom, hogy költözz ki meztelenül egy erdőbe, és élj nomád életet, mert ilyen alapon, Isten meztelenül teremtett, és akkor nem használj már ruhát, bútort, semmit se

2011. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztos megszokta már a babád, de én úgy tudom, el lehet hagyni, persze türelem kell hozzá. Talán a la leche liga honlapján van erről cikk, ha jól emlékszem.

Nekem a kórházban kb. 2 perc sikertelen mellretétel után rádobták a bimbóvédőt a cicimre, utólag szerintem teljesen feleslegesen. A fájdalom meg repedés szerintem tök alkati dolog, nekem a védővel is tiszta vér meg repedés lett az egyik, és 3 hétig úgy fájt, hogy sírva szoptattam. Na mindegy, szóval mikor úgy 3 hónapos lehetett a fiam, gondoltam egyet, levettem a védőt, és láss csodát, gyönyörűen szopizott nélküle.

Azt olvastam egyébként, hogy ahogy nőnek a babák, úgy lesznek egyre ügyesebbek, meg nagyobbra tudják nyitni a szájukat, jobban be tudják kapni a bimbót, jobb lesz a technikájuk.

2011. máj. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok, azért írtam úgy, hogy "úgy tudom, el lehet hagyni", mert nem volt elég tejem soha, tehát a szoptatást is hamar abbahagytuk, a fiam egy idő után nem fogadta el a cicit, mivel nem jött belőle semmi, ezért a hosszútávú "leszokásról" nincs tapasztalatom.
2011. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
3. válaszoló!Ugyanígy jártam.A kórházban az egész szoptatásomat elcseszték,azonnal kérték h hozassak bimbóvédőt mert elég durván befelé fordul a bimbóm.Persze lilára,véresre,sebesre szívta,szilva mag alakúra!!!!!!Remegtem minden egyes szívásnál,kapaszkodtam h ne ordítsak.Fejegettem neki,mire nemrég gondoltam egyet,a szájába tettem a befelé forduló mellemet.Kicsit összecsíptem neki-azt hiszem szendvics fogásnak mondják,és láss csodát,szívta,azóta egyre ügyesebben!Eleinte azt csinálta mint a Te babád-kérdező-hisztizett,nem tudta mit csináljon vele.De egy kis türelem és menni fog!!!!Az én bimbómtól befelé fordulóbb nincs is tán.Most addig fáj míg kiszívja a bimbóm,pár másodperc,de az is inkább csak kellemetlen mint fájdalmas.Akinek ilyen a bimbója végig fájni fog az első pár szívás mert azt a kötőszöveti letapadást ki kell fordítani,és ez nem kellemes.
2011. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én is így jártam, muszáj volt használnom, mert mindkét mellbimbóm vérzett már a kórházban, és ugye nem tudott begyógyulni, mert állandóan cicizett

én sokáig használtam a védőt, 2 hónapig biztos, és eleinte ő sem akart védő nélkül szopni, de kitartóan próbálkoztam, és végül sikerült

2011. máj. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem muszáj volt átszoktatni. 3 hósan kezdtem, 1 hónapba telt! már bánom, hogy addig halogattam. szopi tanácsadó segített megtanulni a helyes mellretételt.
2011. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már olyat, hogy csak védővel szopizott a gyerek.
2011. máj. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!