Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem értem,5 hósom miért...

Nem értem,5 hósom miért "cirkuszol" szopi közben? -csak szopizó gyerek, cumisüveget sem kap -

Figyelt kérdés
Elkezd tekeregni, jár a lába is, alig lehet folytattatni vele a szopit. Nem a hasa fáj. Ha nem etetem tovább, hanem leteszem, nincs baja (így is kb 5 percig szopizik csak). Létezik, hogy talán jóllakik az alatt a pár perc alatt? ÉS még azt is csinálja, hogy szopizás közben taszítja el magát tőlem, és így húzza kicsit a cicimet is. így hogy lehet szopizni?!
2011. máj. 29. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az elsö napokban voltam ugy a korhazban, hogy 1-2-öt szopizott (tehat par mp) es utana "belealudt". Kesz voltam, es csak az nyugtatott meg, amikor megmertek a sulyat: kiderült, hogy azzalaz 1 "szoppantassal" 10 g-ot nött a sulya, ami a koranak megfelelö. :))

Kesöbb se szopizott sokaig, idöben az also hatarokat surolta. Inkabb 1 eve skora utan huzodott csak ki 15-20 percekre, gondolom, akkor mar a komforterzet miatt, nem eves miatt.

A Te esetedben csak talalgatni tudok. Esetleg kenyelmetlen neki? Tulsagosan erdekli valami? (De eredetileg az eves a Maslow-piramisban is alapszükseglet... azaz ha ehes, akkor az az elsö...) Ha gyakrabban kap cicit, mint ehes? A ciciddel setleg jatszik?

2011. máj. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem játszik vele, és nem is etetem olyan gyakran. De lehet hogy tényleg nem éhes már akkor mikor "tekereg". Vannak nyugodt, szép evései is
2011. máj. 29. 23:29
 3/11 A kérdező kommentje:
ja és amikor húzza a bimbóm és a karjával taszít el (kifeszíti és még belém is markol - általában a karomba), közben eszik is rendesen, csak hát így nem könnyű az egész és nem értem,neki miért "jó" ez
2011. máj. 29. 23:32
 4/11 anonim ***** válasza:

Akarhogy gondolkodom, en csak erre tudok gondolni, amit leirtam. Ha valoban ehes, akkor azt sirassal jelezni fogja. Ugy es addig sir, amig nem kap cicit. Es szerintem akkor, ha ehes, megha közben el-el is tekintget, egyertelmüen az evessel foglalkozik.

Javasolnam, hogy merd le a sulyat eves elött-utan, ebböl megtudhatod, mennyit evett addig, mig elkezdi ezt a "cirkuszt". (Ha nincs merleged, kölcsönözhetö bababoltokban is.) Figyeld egy ideig.

Feltetelezem, hogyha tul gyakran (pl orankent) kap esetleg cicit, akkor ennek a ritmusnak megfelelöen, mindig kevesebbet eszik. (Nappal 3-4 orankent szoktak szopizni.)

elsö

2011. máj. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi.

3-4 óránként szopizik egyébként, de már nem szoktam mérni. itt-ott mértem meg újabban kíváncsiságból, de előre tudom, hogy keveset fog mutatni a mérleg, és igazam is van. Ennek ellenére szépen gyarapszik és nincs semmi baj a súlyával se semmivel

2011. máj. 29. 23:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 hónapos és ugyanezt csinálja. Én sem tudom, mi az oka, de én is csodálkozom, hogy 5-10 perc alatt jóllakik.


Bocsi, hogy nem tudtam hasznos választ adni, csak írtam, hogy lásd, nem vagy egyedül ezzel a problémával

2011. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én babám 6,5 hós 4 hónapos kora óta a max szopizási idő 10 perc,de az átlag 5-6 .Újszülöttként 40-50 percet is szopizott.

Lánykám is tekereg, nézelődik folyamataosan. Ilyenkor már kinyílik nekik a világ, minden érdekli őket, szeretnek nézelődni. Szerintem jól tudnak lakni ennnyi idő alatt.

2011. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ekkortól az én lányom is minden mással foglalkozott, játszott szopi közben, ellökött magától, de enni akart továbbra is.

szerintem életkori sajátosság, hogy izgágábbak.

2011. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez!!!!! Nálunk is! Már kiirtam egy kérdést is 1 hónapja, válaszoltatok sokan, de irtátok Ti is, hogy csak találgattok, és sajnos azóta kűzdünk- szó szerint- 1 rémálom a szoptatás azóta, bár egy az egyben ugyanez, mint a Kérdező irta, hogy valamikor ugy szopik, mint 1 tündér. Irtátok, hogy esetleg a mensi, ami bezavarhat, és az igaz, hogy pont akkor jött meg, mikor ez kezdődött, de ez azóta is tart. Irtátok a fogzást, de ilyenkor be sem hajlandó kapni a mellemet, ugyanúgy taszit el magától, tekereg, ordit könnyekkel, mint ahogy a Kérdező irta. Nagyon rossz igy, már kivagyok, szétmegy a hátam a sok hadakozástól. Csak azért irok ilyen hosszan, mert ezeket szerintem ki is zárhatjuk, viszont tegnap óta most azt gyanitom, hogy rájöttem, mitől lehet, valószinű, ahogy nő, egyre kevesebbszer igényli a mellre tételt, amig eddig 3-3,5 óránként, most lehet, hogy már 4-4.5 óránként, és szerintem azt hiszem mindig, hogy éhes, pedig még nem. Abból is gondolom, hogy éjjel, amikor egyszer eszik 4kor, akkor ugye ki van éhezve, és nincsenek ilyen próblémáink, olyankor minden jól megy. Kedves Kérdező, Nálatok éjszaka, vagy ha már akkor nem ébred, akkor reggel, az első evésnél nem jobb? Mert akkor tényleg ez lehet a baj. Bocsánat, ha hosszú voltam, de engem is nagyon foglalkoztat ez a kérdés, és szeretném már tudni, hogy mi az igazság!?
2011. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ezt csinálja,3 hónapos.De ő is keveset eszik,40 ml-t.Kizárt h ennyi elég neki.Mondjuk másfél-2 óránként mellre teszem mert kevés a tejem.De így sem hinném h elég.Én sem értem miért feszeng,meg nyávog,meg tolja ki a cicimet.De van h 40-50 ml után tök jókedvű,vidám,"beszélgetünk".Fene se érti ezt.
2011. máj. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!