Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás? Hogyan?

Igény szerinti szoptatás? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nincs elég tejem,hogy a kisfiam egy étkezésre jóllakjon,ezért többször teszem mellre h szaporodjon a tejem.Kiszív 80 ml-t,azzal elvan,aztán 1 óra múlva megint ennyit,v 70-et eszik.Ez az igény szerinti szoptatás?Tehát 1 szopásra nem feltétlen lakik jól,vagy épp nem eszi degeszre magát és ezért kér majd hamarabb?Vagy igény szerintinél is jól kellene laknia 1 szopásra?Remélem érthető.
2011. máj. 31. 11:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

Az igény szerinti szoptatás fő ellensége a mérés. Ne mérd, hogy mennyit evet, csak az ő reakcióira figyelj. HA boldog, jó kedvű, akkor jóllakott. Ha nyűgös, és tisztába tetted, akkor tedd cicire. Az nyugtat és jól is lakik, és az is lehet, hogy csak szomjas. Nekem nyári időszakban volt olyan, hogy fél óránként szopizott.

Kb. 1 hét alatt belejössz, tudni fogod, hogy mikor lakott jól, attól függetlenül, hogy mennyit evett. Hiszen, mi, felnőttek sem eszünk minden étkezésre ugyanannyit :-D

Kitartás, és boldog babázást :-D

2011. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Igen,csakhogy nem is elég a tejem.Lehet h még enne,csak nincs mit.Az létezhet h "beletörődik" h nem jön több és azért van el,azért nyugis,vagy sírna ha még éhes lenne?3 hónapos most.

2011. máj. 31. 11:52
 3/32 A kérdező kommentje:
Azért is dilemmám ez,mert ha elindulok itthonról,nem tudom h elég lesz e amit épp kiszopizik v kellene pótlás( és akkor tenni kell tápszert,vizet pluszba ).Ha elég lenne a tejem és lenne bőségesen,nem is foglalkoznék ezzel.
2011. máj. 31. 11:54
 4/32 anonim ***** válasza:
74%
3 hónapos gyerek beletörődik, hogy marja az éhség??? Ezt te se gondoltad komolyan. Ha éhes, sírni fog. Ha sír, tedd mellre. Ne mérd, és bízz magadban. Lesz tejed elég.
2011. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Ezt jó olvasni.Fene tudta h beletörődik e.Csak azért gondoltam erre,mert volt h 60 ml-vel teljesen jól volt,nevetgélt,gagyarászott,furcsálltam,mikor 140 ml az adagja és ha üvegből kapta 110 után még ordított h kajás.
2011. máj. 31. 11:56
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

Ki mondta azt a butaságot, hogy nem elég a tejed??????? Az igény szerinti szopi lényege, hogy nincs olyan, hogy ne lenne elég a tej!!!! A baba nem törődik bele, hogy nem kap többet, ha nem elég neki, szóval tutira elég, ha abbahagyja a szopit.

Ha elmentek otthonról, mindig legyen nálad egy kendő vagy valami, aminek rejtekében bárhol, bármikor kényelmesen megszopiztathatod, ugyanis valóban nem lesz elég tejed, ha pótolsz, tápszert adsz, stb. A cumisüveg könnyen okoz cumizavart is, főleg, ha a baba még picike. Igény szerint szopizó babának vízre sincs szüksége, minden igényét kielégíti az anyatej.

Csak mindig tedd mellre, ha kéri, hidd el, minden rendben lesz!

Üdv: kétgyerekes anyuka, aki mindkét gyerekét igény szerint szoptatta

2011. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

3. Anyuka!

Azért nem elég,mert szopi közben elfogy.Teljesen kiszívja,mert fejni max 3 cseppet tudok,és szopi végén hisztizik,aztán felveszem büfizni és utána nyugszik meg h ringatom.Szóval szerintem még enne,csak idő előtt kiürül a mellem.Vagy nem?

2011. máj. 31. 12:04
 8/32 anonim ***** válasza:
0%
szia én is így vagyok,holnap lesz 6 hetes.nekem 1,5-2 órákat eszik.most azt csinálom 2.5 3 óránként szoptatom fél órát most is csak 30-at evett és sír de azt mondták 1 napig csináljam ezt vele hogy tudja mennyi ideig ehet.hát nem tudom még picit kitartok.nekem sincs sok tejem most is próbálok fejni de alig jön.
2011. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Ne szoptass nagyobb időeltolással,a végén semmi tejed nem marad.Minél gyakrabban.Nekem ez hozta meg.Én is így kezdtem,most meg látod,óránként 60-70 azért jön.Igaz a 2-ből összesen,de felszaporodott.És remélem még jobban fel fog,ezért is teszem mellre akár óránként,hátha.


És köszi Mindenkinek:)

2011. máj. 31. 12:19
 10/32 anonim ***** válasza:
57%
Ha tudott enni annyit, hogy már ne marja az éhség, akkor nem fog sírni, hisztizni, nyűgösködni, viszont hamarabb meg fog éhezni, nem tud rendes időket aludni, mert felkelti az éhség. Ha üvegből is kap, akkor előbb utóbb nem lesz hajlandó mellből szopni, mert azt tapasztalja, hogy abból nem lakik jól, míg az üvegben van bőven. Négy gyerekemet szoptattam, mindig hitegettem magam, hogy biztos elég a tej, nem lehet éhes, de a súlyuk alig nőtt vagy volt, hogy megállt. Én vártam a tápszerrel az utolsó pillanatig, de 4 hónaposan el kellett kezdeni mindegyiknél a hozzátáplálást, mert nem fejlődtek rendesen. Én azt javaslom, hogy ha már muszáj tápszert adnod, akkor azt egy étkezésre add oda, a többin csak szoptass. Javaslom azt is, hogy két óránál rövidebb idő ne legyen két etetés között, mert a folyamatos terhelés nagyon megviseli a baba máját és veséjét. Ha kitartasz és kivárod a két órát, akkor a babád éhesebb lesz, mohóbban fog szívni és ez az üzenet serkenti a termelést. Akkor lehetsz nyugodt a megevett mennyiséget illetően, ha már 2 és fél 3 órát is elvan kaja nélkül. A legfontosabb, hogy figyeld a babád reakcióit és higgy a megérzéseidben.
2011. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!