Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akarok (már) szoptatni! (? )

Nem akarok (már) szoptatni! (? )

Figyelt kérdés
Elegem van az egészből.A melleim kikészültek (2 óránként szopik a babám 45 perceket) ráadásul hasfájós lett,egész nap jóformán csak ordít (1,5 hónapos) az orvos,védőnő nem tud semmi értelmeset mondani.Én is szenvedek,a babám is szenved,abba akarom hagyni.Volt még valaki így?
2011. jún. 10. 09:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Ha senki sem volt még így akkor folytatod a szoptatást?
2011. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%

Nyugi!

Nekem is hasfájós volt mind a 3.

Úgy nyugodtak le valamennyire, hogy sétálgattam velük és közben "rázogattam" őket.

Szoptathatsz 2 óránként, de nem 45 perceket, hanem mondjuk negyed órát. Utána leveszed a ciciről és cumi vagy üvegben víz, tea.

TÚl korai lenne a szoptatást abbahagyni. A kisbabának is ártasz vele és a mellednek is!

2011. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem szoptatnád akkor is ordítana szerintem
2011. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%
Ne hagyd a cicin 45 percet
2011. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom :(
2011. jún. 10. 10:02
 6/22 A kérdező kommentje:
De tápszerrel legalább tudnám mennyit eszik,és hogy ne azért ordít mert éhes.
2011. jún. 10. 10:05
 7/22 anonim ***** válasza:
Egyszer, amikor lenyugszik egy kicsit a bébi, fejd le a tejet és akkor látod, hogy mennyi van.
2011. jún. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 TKI Ibolya ***** válasza:
89%

Szerintem ne add fel.Az én babám is 2 óránként eszik pedig már 3 hónapos.A hasfájásra próbáld ki az espumizan cseppeket,és a masszázs is jót tesz a babának.Ez a nehéz korszak is véget ér egyszer.Fel a fejjel!Nekem az első gyerekem tápszeres volt és attól szenvedett.Kipróbáltunk vagy 5-6 féle tápszert mire bevált valamelyik.Tehát az sem garancia hogy jó lesz és nem fog fájni a hasa.Próbáld a 45 perc alatt többször büfiztetni,kis pihenőt tartani ez jó a cicidnek is.Nekem nagyon jó volt amikor így ki volt a mellem,hogy meleg vízzel(nem forróval) letusoltam.Sőt volt egy időszak amikor nem váltott mellből szoptattam a babám hanem egy szopi alatt mindkét cicit megkapta.Nekem bejött,mindkét mellből 10-10 percig szopizott.Amikor elég lett a tejem visszatértem az egy cicire.Egyébként az is lehet hogy most van a babádnál a fejlődési ugrás ezért kell neki a több tej.A hasfájás 3 hónapos kora körül elmúlik!Fel a fejjel kitartás!


3 gyerekes anyuka

2011. jún. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%
Ha megméred a babát, akkor is tudod mennyit evett. Én így csináltam, mert nagyon kevés tejem volt, fejni egyáltalán nem tudtam. Szopi előtt mérés és szopi után is.
2011. jún. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én inkább kicsit fordítva voltam, mindenáron szoptatni szerettem volna csak és kizárólag, viszont nem nagyon ment a dolog, szintén 2 óránként több mint egy órákat szopott, fejtem, folyamatosan stresszeltem, hogy nem elég a tej, mert ordított a gyerek, egyszer csak úgy döntöttem ebből elég volt, tudni kell, hogy én császárral szültem és ez is egy nagy csalódás volt, mert mindenáron természetes úton szerettem volna szülni gyógyszerek nélkül, szóval gondoltam egyet, teljesen abbahagytam a fejést, akkor tettem mellre a babámat amikor akarta, figyeltem rá, hogy helyesen tegyem mellre és arra még jobban figyeltem, hogy a lehető legkényelmesebben helyezkedjek el szoptatás közben, mindent magam mellé készítettem kaját, telefont, gépet, így az alatt az egy óra alatt miközben ő szopizott én bármit csinálhattam. Megszűnt a görcsösség és kb. 1,5 hónapos korára az állandó ordítás is, igaz ezért sokat kellett cipeljem a kis fenekét főleg az alkaromra fektetve, mivel ő is hasfájós volt. Kb 1 hónapos volt, amikor abbahagytam a görcsölést és tényleg kezdett élménnyé válni a szopizás, abban a hónapban több mint egy kilót hízott, most 17.-én lesz 4 hónapos, kizárólag anyatejes, a hasfájás megszűnt kb 1,5 hónapja de használtunk rá infacolt, próbáld ki. A szoptatás abbahagyásával kapcsolatban pedig ezt csak te tudod eldönteni, minden esetre csak akkor lehet jó, ha mindkettőtöknek jó. Kitartást, ügyes legyél!
2011. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!