Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 18 hónapos babám napközben...

18 hónapos babám napközben kétszer szopizik még, azzal alszik el este és ha felkel éjszaka 2-3-szor, cumizza csak. Hogy kezdjem el lassan leszoktatni a cicizésről?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
szia.ismerös a szitu.kisfiam 16honapos volt amikor már besokkaltam.nappal is sokat ciczett ha volt kedve csaka zzal aludt el és éjjel is felkeltett.addig nem is akart cumisüvegböl inni éjjel.egyik nap elhatároztam magam hogy nem adok neki lesz ami lesz kikell birnia.délután nem ugy altattam ahogy szoktam hanem ide ültem vele a géphez az ölembe raktam és bekapcsoltam zenét nem hangosra és ringattam az ölembe.2perc se kellett és aludt.leraktam.aztán este se adtam neki a cumisüveg perzse a szeme elött volt.tejecske málna mai cssak kell.aztán éjjel amikor felkeltett hogy ciiczne nem adtam neki csak cumisüveget(ö nem cumizott)és ha elfogadta elfogadta ha nem nem de nem vágott nagy hisztit csak szépen visszaaltattam simogatással.ezment igy 3napig kb de lehet csak 2 és aztán már nem kelt fel nem kérte délután se nappal.1hét mulva ráprobáltam hátha elfogadja és nem merte már bekapni.kicsit szar volt hogy ilyen vagyok hogy leválasztom d emár nagyon rossz volt hogy cici függö.meg hát már nem oylan volt a tej hogy érdmees legyen szoptatni,és hát szerettünk volna másik babát.ami a szopi elhagyás után egy honppal összeis jött!szoval nyugodj meg ha megprobálkozol vele nem vesztesz semmit max feladod ha nehéz de nekem nagyon könyü volt pedig fiam nagyon egy akaratos gyerek.és ne legyen lelkiismereted etöl nem vagy rossz anya mert az én fiam is akkor kezdett el szépen enni ahogy cicit elhagyta.addig alig evett mert tudta hogy van cici.viszont azt ne felejtsd el lehet hogy a te gyermeked eléggé érzékeny tipus akkor figyelj a jelzéseire mert van oylan ha az anyuka elakarja venni a cicit a gyerek reflexszerüen megbetegszik.nem komoly d eakkor vissza kell adni neki és késöbb megprobálni.szomszédunk 2éves kislány afolyton ezt csinélja és nem tudja leszoktatni emrt állandoan betegséget produkál a lány.szoval kitartás probálkozz.sok szerencsét!
2011. jún. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom is másfél éves!Én elmagyaráztam neki, hogy a cici éjjel alszik!Párszor még kelt, de mindig mondtam, hogy cici alszik!Így nappal még cicizk, délben és este (alvásokhoz) mindig, meg ha kéri reggel akkor reggel is!


Este mikor megynk aludni, elmondom neki, hogy jól szívja ki a cicit, mert reggelig a cici alszik!Mikor sötét van a cici fáradt, és alszik!Reggel újra lesz tejcsi!


Nálunk ez bevált, és nappal megy tovább a cici!Csak ha ehhez kezdesz akkor tarts ki az "alvás" mellett!

2011. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!