Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Koraszülött (35. hétre születe...

Koraszülött (35. hétre született) csecsemőnél, megszokott-e hogy kb.30-40 percig szopik, közben kis pihenő alvással és mindezt napi 10 alkalommal? Valamint elegendő-e az átlagos napi 20grammos súlygyarapodás?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A fiam nem volt ugyan koraszülött, de ugyanezt csinálta:)


A gyarapodás meg 10 és 25 dkg között átlagos hetente, úgyhogy a 14-el teljesen jók vagytok:)

2011. jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen jó, mert a koraszülött babáknak még meg kell tanulniuk hogy hogyan is kell szopni ezért is tart egy kicsit tovább ill. az időre született babák is elalszanak néha evés közbe. A napi 20 grammos gyarapodás is jó, ez ugye lehet változó, attól is függ hogy mennyit evett és hogy volt-e széklete. (ezt én orvostól tudom, mert nekünk is korababánk van, csak ő 28 hétre született)

Sok egészséget a babának :)

2011. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Időre született baba is csinálhatja ezt, inkább attól függ nennyire erősek az izmai. Persze jobban előfordul korababáknál, de nem csak azoknál. LÁnyom is 10x evett, nem volt korababa. Fiaim 35 hétre születtek, ők is kb úgy ettek, sőt többet mint a lányom. 10 hósak, nagyobbak és többet esznek mint a lányom annak idején.Az egyik fiam 1 a másik 1,5 kg-ot hízott az első másfél hónap alatt.
2011. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem volt koraszülött és jó súlyban is volt, de így szopott ő is. És egy kilót hízott havonta. Ja és mindezt úgy, hogy a 30-40 grammokat nyamoggatott (amikor mások már 100-at simán) az egy óra alatt. Szerintem 60 volt a csúcs, amit evett.
2011. jún. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 40. hétre, normál súllya született. Totál kivoltam, hogy 40-50 percet szopott, aztán 1-1,5 óra múlva újra kérte. Már annyira elegem volt az egész napos szoptatásból, hgy abba akartam hagyni. Most 3 hónapos és már 10-15 perc alatt végez. Nyugi, nem fog így maradni, hagyd hadd egyen, neki is bele kell jönni! Nem fogod ezzel elrontani.
2011. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nekem 10-12 alkalommal szopott egy nap. A heti súlygyarapodást néztük, ott a kötelező heti 120 gr majdnem mindig megvolt. (de volt hogy csak 100)
2011. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!