Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig kell kifőzni, sterilizá...

Meddig kell kifőzni, sterilizálni?

Figyelt kérdés

19hetes a baba,félig tápszeres.

A cumisüvegeket minden használat előtt kifőzöm,cumit néha,bimbóvédőt kb hetente.

Szerintetek meddig kell még ennyire sterilizálni?


2011. jún. 29. 12:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Amíg tápszert használsz. Az ugyanis tele van tápanyaggal, kiváló táptalaj a baciknak.
2011. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
és elég a sima csapvizet felforralnom,meddig használjak még ásványvizet,babavizet?
2011. jún. 29. 12:36
 3/15 anonim ***** válasza:
Mire használsz ásványvizet,babavizet?Csak nem a tápszerhez?
2011. jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
dehogynem.mért?
2011. jún. 29. 12:57
 5/15 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta védőnöm hogy nem szabad mert nagyon durva bukást idézhet elő.a legjobb az ha minden reggel felforralsz egy jó nagy adag vizet,kb 10 percig és egész nap azt adod a babának.meg persze olcsóbb is. meg az ásványvíz tele van olyan anyagokkal amire még a babánik nincs szüksége mert benne van a tápszerben.
2011. jún. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én nem főzöm folyton őket. Kb. hetente egyszer mindent és kész. Használat után alaposan forró vízben elmosogatom és csak erre a célra befogott konyharuhára borítom száradni.

Külön szivacsot és üvegmosót használok.

A gyerekorvosunk is mondta, hogy nem szabad túlzásba vinni a sterilizálást sem. Egyébként meg semmi más nem steril amit a gyereknél használsz vagy bármi, amit a szájába vesz.

2011. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én egy nap egyszer főzök ki mindent,tényleg felesleges minden evés után, elég csak a forró víz akkor.
2011. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

hát a babavíz elvileg a babáknak van,nem?jó,az ásványvíz biztos tényleg túl sok plusz a kisbabának,de mi a baj a babavízzel?

a sima vizet miután felforraltam olyan kosz rakódott le a tetején,hogy nem nagyon akartam azt odaadni a babának:(

2011. jún. 29. 14:03
 9/15 anonim ***** válasza:

Ásványvízből olyat kell venni a babának, aminek az össz. oldott ásványi anyag tartalma 250 mg alatt van, valamint nitritet és nitrátot nem tartalmaz.

A normál csapvíz nem túl tiszta, én sem adtam a nagynak egy éves koráig.

2011. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
de forralva lehet adni a babának,és az a legtisztább!
2011. jún. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!