Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan sterilizáljátok a...

Hogyan sterilizáljátok a cumit, cumisüveget? Melyik sterilizáló folyadékot vegyem vagy jobb a gép? Megéri megvenni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Neogranormon tabletta volt itthon, használtam is, de már nem tudom, hogy mire. Amúgy nagyjából mindent forráztam, nem vettem külön gépet. És nem volt gond.
2011. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi sterilizáló gépet vettünk. 2 - 3 perc mikróban és fertőtlenít.

Először nem nagyon bíztam benne, gondoltam veszek hozzá folyadékot is, de párom ki próbálta, amíg én elmentem vásárolni. Gyereknek meg semmi baja nem lett.

2011. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Avent mikrós gőzsterilizálónk van, 15 hónapja használjuk, sosem volt probléma, és nem kell hozzá folyadék. :)
2011. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mi is vettünk gépet,igazából kényelmi szempontból,és áldom is magunkat érte.Első pár napban forraltam, de mivel nálunk elég kemény a víz kezdtek iszonyú csúnyák lenni a dolgok, ekkor jött az ötlet,hogy vegyünk egyet.Csajszi az üzletben az elektromosat ajánlotta inkább,mint a mikrósat,így az lett,de nem bánom,mert nagyon kényelmes vele az élet és bevált.Tescoban egyébként 6ezeerért már lehet kapni,és szerintem a célnak az is megfelel,és szerintem azért jobb,mint a folyadék,mert ezt csak egyszer kell megvenni...
2011. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a folyadék valamilyen szinten azért biztosan rajta marad...
2011. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem használtam semmilyen gépet meg folyadékot.Egyszerűen csak forraltam vizet,és forrástól számítva 5 percig hagytam bent a cumit.A cumisüveget meg egyszerűen csak kimostam,és bő forró vízzel kiöblítettem.
2011. júl. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tescoba 1000 forintért lehet kapni sterilizáló "gépet". Pontosabban dobozt. Tökéletesen megfelel a célnak, pont ugyan azt tudja, mint a márkás társai nem kevés pénzért.
2011. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én elektromosat vettem, és nem bántam meg, nagyon szeretem minden belefér, kényelmes, megbízható és még szép is Tommee tipee márkájú. Ha mégis mikrósat vennél figyelj oda a méretre, nehogy ne férjen be a mikróba, több ilyet is hallottam :)
2011. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A sterilizáló folyadékok veszélyes vegyszerek. Megölik a bacikat, gombákat. Nem csak a mikrobákra veszélyesek, de az egészségünkre és környezetünkre is.

Egyes sterilizáló folyadékok beszivárognak a mellszívók, műanyag cumisüvegek molekulái közé és utána visszajuthatnak a tejbe.


Én csakis a forralást vagy a gőzfertőtlenítőt tudom jó szívvel ajánlani anyatejes edények fertőtlenítésére!

2011. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!