Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem akarok szoptatni akkor...

Ha nem akarok szoptatni akkor egy idő után elapad a tejem?

Figyelt kérdés

Légyszi ne szóljatok le azért amit most írok,nem arról szeretnék véleményt kérni,hogy helyes-e vagy sem.


Szóval még nem vagyok terhes,viszont szeretnénk babát,de az biztos,hogy nem akarom szoptatni.Nem tudom megmagyarázni miért,engem ez a dolog valahogy taszít...Ilyen esetben hogy működik,lehet kapni valami hormon tablettát hogy ne legyen tejem,vagy ha nem szoptatok akkor egy idő után magától elapad?Vagy hogy van ez?

Előre is köszi a válaszokat :)


2011. júl. 5. 22:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem te gyereket se akarjál!!! Legalábbis egyenlőre!
2011. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Elméletileg , ha nem akarsz szoptatni, és van tejed ennek ellenére, azt folyamatosan ki kell fejni, mert ha nem szívja ki a baba , akkor begyullad a mell. A mellgyulladás nagyon fájdalmas, akár 40 fokos lázzal is járhat. Gyógyszer nincs a korai elapasztásra.Ez nem elrettentés, csak írom.

Az már más tészta, hogy mit gondolsz most, és mit gondolsz majd, amikor a picidet odateszik melléd és cummog a ciciért. De ezt kár ragoznom, nincs itt az ideje hogy megértsd.

2011. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

Igen, én is úgy gondolom, hogy akkor vállalj gyermeket, ha megértél rá. A kakis pelusra sincs ám gyógyszer, és az éjszakai kelésekre sincs gyógyszer!

A tej elapasztására pont van, de azoknak adják, akiknek pl. meghalt a babájuk, és nincs kit szoptatni. Normális orvos ilyet nem fog neked felírni.

2011. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Semmi problémám nincs a tisztába tevéssel,nem ráz ki tőle a gondolat...se attól,hogy kevesebbet fogok pihenni...

De a szoptatás...egyrészt hallottam,hogy nincs jó hatással a szexuális életre,kettő nem akarom a fájdalmat,amikor a gyerek össze-vissza rágja a mellemet,meg nekem ez olyan mintha pedofil lennék,vagy nem tudom...Az én agyamban a mell a szexualitáshoz tartozik

2011. júl. 5. 22:48
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Ha a terhességed alatt bármi gond adódik, a doki először a szextől fog eltiltani. Akkor terhes se akarsz lenni? A fiad is a puncidon át fog születni a kukijával együtt. Akkor ez is pedofil dolog? Fiút szülni?

Nem rosszindulatból mondom, de várj még. Nem lennél még jó anyja egy kisgyereknek, éretlen a gondolkodásod. Változni fog, de várd ki.

2011. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

Hány éves vagy??? Nagyon ne akarj még gyereket! Remélem később változni fog a gondolkodás módod,mert most nagyon éretlen vagy.

A mell EREDETILEG a gyermek táplálását szolgálja,és nem szexuális játékszerként funkcionál!

2011. júl. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Ha valaki egyre ritkabban teszi mellre a babajat, elobb-utobb elapad a teje. Vagy ha feji es azt egyre ritkabban. Ebben az esetben nem valoszinu, (de persze lehet) hogy begyullad a mell. Van a tej elapasztasara szolgalo gyogyszer is, bizony igen, unokatestverem kapta is.

Szerintem ha meglesz a babad, maskepp fogsz gondolkodni a szoptatasrol is.

2011. júl. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Ellenérzéseim voltak a szoptatással kapcsolatban nekem is, pont ahogyan mondod: egyértelműen a szex kategóriába tartozott. De ahogy megszületett a babám, eszembe se jutott a szex (hidd el, az első gyerek után jó darabig nem fog neked se, ha normál szülésed lesz!!!), az meg teljesen egyértelmű volt, hogy meg kell szoptatnom, hiszen ő éhes volt, nekem meg volt tejem :-D

Nem mondom, hogy könnyű volt az elején, de ahogy megtanultam a helyes mellretételt, a baba meg a jó szopizási technikára rájött, minden ment simán, és egyáltalán nem fájt. Sőt, hasonló jó érzés volt, mint az orgazmus, mármint a méhösszehúzódások, amit szopiztatás közben éreztem. Na a második gyereknél ezek az összehúzódások már nem voltak kellemesek, de ez más témához tartozik...

Szerintem ha lesz tejed, és olyan kórházban szülsz, ahol nem adnak pótlást a babának, nem fogsz azon gondolkozni, hogyan apaszthatnád el, örülni fogsz, ha lesz, aki kiszopizza!!!

Nem hiszem, hogy jobban viszolyogsz a szoptatástól, mint én annak idején, mégis már több mint 49 hónapot töltöttem ezzel az életemből!

Egyébként ha mégis úgy döntesz, hogy szoptatsz - amit szívből kívánok Neked - majd magától elapad, ha itt az ideje...

A szülés utáni szex minőségének pedig semmi köze a szoptatáshoz, egyszerűen van olyan pasi, aki nem képes hozzádnyúlni, ha egyszer már szültél, kívánom hogy ne ilyet fogj ki, mert az gáz, azzal nem lehet mit kezdeni!

De olyanról, hogy a szoptatás ártott volna a szexnek, én még nem hallottam, sőt, olyanról igen, hogy arra is beindult a pasi, és megkóstolta a tejet :-)))

2011. júl. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Ezt, hogy nem akarod a fájdalmat, ahogy a gyerek össze-vissza rágja a melledet, hol a bántban hallottad? Mert ha valaki mesélte neked, akkor az nagyon béna, már bocs. Előfordul, hogy bereped, kicsit fáj, de az elmúlik. Nekem pl. most 9 hetes a babám, és soha nem fájt (meg is lepődtem az elején, de be sem repedt, semmi sem volt). De amikor majd eljutsz oda, hogy feszít a melled, és nagyon fáj a sok tej miatt, alig fogod várni, hogy a baba kiszívja atejet.

Sőt ha már a szex is szóba került:

neked a szopás = össze-vissza rágás?

2011. júl. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

Eleinte adsz tápszert, és ha lenne is tejed, kérheted az apasztását gyógyszeres módon, nem kell különösebben indokolnod, pláne ha magándokihoz mész.

Amúgy megértelek, én utáltam szoptatni, de felkelni és pelusozni is szerettem. Én fél éves koráig elviseltem a dolgot, a szex is szar volt, mert száraz voltam és még síkosító sem segített. De a szülés miatt is elég rossz, szóval akkor inkább kérj császárt, mert akkor marad eredetiben meg a hüvelyed...

A babámat imádom, kiegyensúlyozott, már csak tápit eszik. Őszintén szólva a köv. gyereknél a terhesség és szülés sem annyira kétségbeejtő (csak ugye a komplikációktól félek, nehogy baja legyen), mint maga a szoptatás.

Nekem szar volt nagyon, nincs mit ragozni..

2011. júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!