Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik módszer vált be a...

Melyik módszer vált be a szoptatásnál? Az igény szerinti, vagy a 3óránkénti?

Figyelt kérdés
ha lehet írjatok érveket is,mert kiváncsi vagyok mindkettő előnyére hátrányára!
2011. júl. 28. 19:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Én mindhárom gyerekemnél megfogadtam a doktornőm tanácsát. 2,5 óránál sűrűbben nem szoptattam őket. Két-három hét alatt kialakult a szoptatási "menetrend". Délelőtt általában 25,-3 óra volt a szopik között,de délután 4 órát is aludt. Két hónapos korukra már éjjel nem szoptak. Este 10 körül szoptak utoljára,és reggel 6-7óráig aludtak. Ha véletlen felébredtek,akkor kaptak kevés köménymagos teát. Alig voltak hasfájósak. A doktornő szerint azért nem jó a sűrűbb szoptatás.,mert a baba nem tudja feldolgozni a tejet,és szopás közben sok levegőt is szív,és hasfájósabb lesz.

Nekem bevált ez a módszer,a dolgaimat is tudtam a szopások között végezni.

2011. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én igény szerint szoptattam.Ilyenkor is beáll egy fajta rendszeresség,ez főleg az ikreimnél volt feltűnő,mert mindig egyszerre lettek éhesek.:))

Azért preferáltam az igény szerintit,mert egy felnőttnél is előfordul,h hamarabb/később éhezik meg mint egyébként,ill azért,mert nem vagyunk egyformák,a babák sem azok,és mindegyiküknek más rendszer válik be.

2011. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
2. vagyok.Ezzel a módszerrel sem lett hasfájós a négy gyerekem közül egy sem.
2011. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én a babámat figyeltem, és igény szerint akartam szoptatni, de ő nem sírt a ciciért, nem igazán jelezte, hogy éhes. Így ráálltam a három óránkénti etetésre, és szerencsére ez neki is tetszett. Így nagyon hamar lett napirendünk, és kiszámíthatóbb volt a napunk, de nem is ez a lényeg, hanem az hogy miként jelez a babád. Ha sírt volna 2 óránként a ciciért, akkor nem vontam volna meg tőle a szopizást!
2011. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az én babám hasfájós volt sajnos, pedig három óránként evett, szerintem ebben nincs feltétlen összefüggés!

A hasfajósságnak sok oka lehet, nem csak az étkezések közt eltelt idő, hanem főleg az, hogy mennyire szeles a picike, és mennyire görcsöl a pocakja, amikor feldolgozza az ételt (mennyiségtől, időtől függetlenül).

2011. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

én mostmár teljesen tanácstalan vagyok,mert az első babámnál igényszerint szoptattam,és szinte egész napom szoptatásból állt,de nem bírtam neki nemet mondani amikor sírt érte!

Most a 2.-nál (2hós) szintén igényszerint kezdtem el adni,de kezd elegem lenni,hogy ő is akár óránként rácuppanna!Gondoltam rá,hogy elkezdek átállni 2,5-3óránkénti szopira,csak hát az az aggodalmam,hogy mi van ha megszoptatom és 1óra múlva éhes,mert nem lakott jól...-NA ilyenkor mit csináltok??

2011. júl. 28. 20:46
 7/19 anonim ***** válasza:

Ezek szerint még nem próbáltad ki a 2,5-3 óránkénti etetést, mert hátha nem üvöltene ciciért. Hátha...

Nem tudok okosat mondani, de próbáld meg, és lehet, hogy beválik és nem lesz éhes 1 óránként.

2011. júl. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

az a baj,hogy nem kell kipróbáljam hogy üvöltene-e,mert ezt tapasztalom,hogy nem bír ki 2órát se.ezért kérdeztem az előbb,hogy olyankor mi van? hagyjam még sírni 1órát?

mit csinálnak ebben az esetben akik a 3óránkénti etetést alkalmazzák?

2011. júl. 28. 21:02
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Fiam 3 hónapos koráig 3 óránként evett, mert így szoktattam születésétől kezdve. Most 4,5 hónapos, és 1,5 hónapja 2 óránként eszik! :( - ő kéri így, nem hagyom üvölteni, nyűglődni, ha éhes... Az más kérdés, hogy kezdek belefáradni.

Viszont éjjel 8-10 órát alszik!

Nekem a katonás 3 óránkénti szoptatás jobban tetszett, de nem tudok mit csinálni.

2011. júl. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat,lehet hogy holnaptól kipróbálom!
2011. júl. 28. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!