Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megtilthatja barki is egy...

Megtilthatja barki is egy nonek, hogy hagyja abba a szoptatast egy 10 honapos babanal? Ferj, csalad, barki?

Figyelt kérdés
A baratnom ferje elallja a baratnom utjat amikor az vigasztalaskeppen a mellere akarja venni es kicsit szoptatni.
2011. aug. 2. 00:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%

Miért csinálja ezt?

Én elválnék

2011. aug. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
34%
10 hónapos korban már normális esetben el kellene választani a babát. De ez a módszer túl erőszakos, én biztos nem tűrném el...
2011. aug. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

Hú, ez elég durva, primitív, érthetetlen.

Ledöbbentem. Hát ha az én férjem csinálna ilyet, ha el nem is válnék, de talán családon belüli erőszakot alkalmaznék az biztos.

A szoptatással kapcsolatos minden döntés két emberre tartozik véleményem szerint, a mamára és a babára.

Én a barátnő helyében beszélnék a védőnővel, hogy üljön le az apucival egy kis magánbeszélgetésre.

Hozzáteszem értelmes, felvilágosult, gyermekét szerető férfiember nem tesz ilyet.


Egy 17 hónapos babáját még szoptató anyuka.

2011. aug. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Apuci jobban aggodot, mint en, amikor a 8 honapos kislanyom allandoan ehes maradt ejszaka, mert egyik naprol a masikra drasztikusan lecsokkent a tejem mennyisege. Mindig felkelt o is, amig probaltuk visszahozni a tejcsit, de 1 het utan feladtuk es tapszerre valtottunk, mert nem akartam mar tovabb kinozni a gyereket az ejszakai folyamatos sirassal a cicin. En jobban birtam az atteres, mint a parom. Elolvasott minden cikket es megvett minden csodaszert, de nem sikerult sehogy sem ujrainditani a tejtermelest.

Nem igazan ertem, hogy hogy tehet ilyet egy apuka. En biztosan kozolnem vele, hogy ha nem engedi, hogy akkor es ugy etessem a gyereket, ahogy en akarom, akkor innentol kezdve csinalja o, mossa fertotlenitse az uvegeket, cumikat, gondoskodjon rola, hogy mindig legyen eleg tapszer otthon, kanalazza szorgalmasan az adagokat, szamolja ki, hogy mennyi kell, ha esetleg elmegyunk otthonrol, forraljon vizet az ejszaka kozepen, es persze ugy idozitse, hogy ki is huljon, mire a gyerek ehesen megebred, hogy ne keljen fel teljesen.

2011. aug. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Táplálásként megtiltani gyökérség, ha viszont arról van szó, hogy a gyerek nem tud elszakadni anyjától és most itt mellékes a módszer (szoptatás, cirógatás, ringatás), akkor igen 10 hónapos korban el kell már jutni egy minimális szintre, de persze ésszel.


Néha egy nő nehezen mond nemet a picinek és láttam már olyan anyukát aki felőrölte magát, pedig mindenkinek jobb lett volna ha tud szigorúbb lenni.

2011. aug. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy gondolom, hogy egy 10 hósnak már meg kell tanulnia cici nélkül megnyugodni, enni, stb. DE ennek nem ez a módja, a pasi lehet hogy jót akar, de nagyon rosszul csinálja... én nem hagynám.
2011. aug. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%

Ehhez ismerni kellene az egész történetet, mert apukának lehet hogy oka van erre a drasztikus lépésre. Egyik barátnőm már szinte elfogyott, de még mindig szoptatta 10 hónapos babáját, de már az orvos is mondta neki, hogy ne tegye, mert tönkre teszi magát. Nem hagyta abba, kórház lett a vége. Ennyi idős baba még nyugodtan szophat, de a megnyugtatásra szánt pár perc ciciről már le kell tudni szoktatni, mert meg kell tanulnia másként megnyugodni.

Viszont apukát úgy t.kön rúgnám, ha ok nélkül akarna leállítani a szoptatásról, hogy egy hétig sírna miatta!

2011. aug. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%

Na látom az ellenvéleményeseket jó lepontozták.


Nos közvetlen ismeretségünkben nekünk volt egy olyan anya, aki vidáman indult a gyerekvállaláshoz és két gyermeket szerettek volna.

Sajnos az első gyermeknél nagyon elrontották a dolgokat és nem tudott az anya nemet mondani amikor kellett volna. Nem vagyok híve, hogy órákig bömböltetni kell a babát, de nem is kell ugrani minden nyögésre ebben a korban már.


Az anyuka szépen felélte magát, másfél év után már mindennap zokogott és megfogadta, hogy több babát ő már nem vállal, depis is lett eléggé.

Az egész cirkusz majd 3 éves koráig kitartott és igen addigra ő is bőven rájött, hogy baj van, de ezt igazából nem akkor kellett volna orvosolni hanem időben határozottnak kellett volna lennie.


Egy 10 hós gyereket lehet szoptatni, nincs azzal baj, de nem kell ugrani mindenre.


Én anno amúgy sokat filóztam a fent említett ismerősnél, hogy a férje helyében én bizony határozottabb lettem volna.


Na szűk látókörű anya tigrisek lehet engem is lepontozni, de ezt is elkellet mondani. :)

2011. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Jól tájékozódott emberről van szó :D Az első hat hónapban a baba fő tápláléka az anyatej, utána kezdődik a hozzátáplálás, és ezután is a WHO egy éves korig javasolja a szoptatást. Ha tíz hósan abbahagyja akkor tápszer kell neki egy éves koráig. Szerintem ezt a kedves papának is meg kellene mondani, plusz felvilágosítani a tápszerek áráról is.


Amúgy simán lekevernék neki egyet ha velem csinálná ezt.A szoptatás nem tartozik másra, csak az anyára és a babára. Ha a baba igényli, akkor a papa miért akarja ezt megakadájozni. Neki fáj ez, vagy mi baja van tőle?

2011. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó vagyok. Most olvasom csak, hogy mennyien tönkrementek már ettől. Én ezt nem tudtam, hogy ebbe bele kell őrülni, és három évig cicizett a lányom. :O Igaz egy éves korától már csak este kérte elalváshoz, de szopizott is mert még akkor volt tejem. Megnyugtatni 10 hónaposan már ölelgetéssel megnyugodott, csak az alváshoz kellett neki. Most négy éves, és még mindíg úgy alszik el, hogy odabújik hozzám, vagy az apjához.
2011. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!