Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék a szoptatás...

Mit tehetnék a szoptatás sikerességéért LELKILEG?

Figyelt kérdés
Igen, lelkileg, miután fizikailag mindent megteszek...Nyugalom, magabiztosság, de hogyan?
2011. aug. 8. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A mindentudás egyetemének egyik részében a szoptatásról volt szó és abban azt állította az előadó, hogy az a nő aki szoptani szeretne, annak pont annyi teje lesz és pont olyan minőségű amennyi kell, még akkor is ha ikrei vannak. Minden az agyban dől el. Vagyis aki nem félti a mellét illetve szeretne szoptatni azzal minden rendszeben lesz.
2011. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bevált, hogy elraktuk a mérleget és csak heti egyszer vesszük elő, mindig azonos időpontban, kedd este, fürdés előtt. Amíg méricskéltem minden szoptatás előtt, egy idegroncs voltam. Ha keveset mutatott a mérleg még visszaraktam a Picim, erőltettem, hogy szopizzon még... Mióta nem a mérlegre, hanem a Babámra figyelek, azóta nincs semmi gond. 9 hónapja szoptatok, ebből az első 2 volt gáz a fentiek miatt, azóta minden a legnagyobb rendben. Ezen kívül próbálj minél többet pihenni, nem idegeskedni mindenen. Bízz magadban és a Babádban!
2011. aug. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A nejem azt mondta hogy neki a világ legtermészetesebb dolga a szoptatás. Nem is gondolkozott rajta mert TUDTA hogy sikerül. Ne görcsölj ne parázz! Tuti minden okés lesz!

A baba majd segít neked! Ő már tudni fogja mi a szitu, te csak tedd mellre és figyed! Tök jó lesz!

2011. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen nagyon fontos dolog, hogy akard. Ha nincs kedv, erő, akarat, ami hajt a szoptatásért, mindennek vége.

És mindenképp legyen neked is nyugalmad ezalatt, gondold azt, hogy közben te is csak pihensz és feltöltődsz.

2011. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem csak szoitanácsadóval sikerült megtanulnom szoptatni annó, de emlékszem minden telefon vége az volt, hogy: Hidd el annyi tejed van amennyi a babaádnak kell!


Mivel ezt én is nagyon nehezen hittem el, volt hogy délelőttönkénd ezt énekelgettem a lányomnak, és nagyon sokszor de minden nap legalább egyszer elmondtam! :) Persze hangosan! :)


ÉS féléves koráig csak nayatejet kapott, és múlt héten volt 20 hós és még szopizik! :)


Én annyiszor mondtam ki, hogy magamis elhittem és úgy is lett!



És aéső esti és korahajnali szopik (fejések) növelik legjobban a tejmennyiséget! :)Kitartás és hidd el!

2011. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 alaszka ***** válasza:
100%
Senkire ne hallgass, csak az ösztöneidre és a baba ösztöneire, ezek a legjobb tanácsadók! Nem kell mérleg sem, ha két hétben egyszer megméred, elég. Nekünk nincs is itthon hál Istennek, beviszem a védőnőhöz két hetente. Legyen időd magadra, enni, inni mindig, ha addig sír is a baba, de ezeket muszáj. Hangolódj csak a babádra, ő megmutatja neked, hogyan és mit csinálj. Ne hagyd, hogy bárki felidegesítsen a tanácsaival. Bízz a babádban és magadban. Ha arra gondolsz, hogy ez a világ legtermészetesebb és leggyönyörűbb dolga, akkor nem lesz gond. Ne nehézségként éld meg. Tudom, hogy nem könnyű...a 2. cicifüggő babám van, de megéri mikor egészségesek, mikor visszamosolyognak rád, mikor látod, hogy elégedett, hogy nem csak enni kap tőled, hanem a gyengédséget is, a tested melegét, ami neki a biztonságot jelenti. Ezrekre gondolj!
2011. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xStefix ***** válasza:

1: Legyél magabiztos: szívvel-lélekkel akarj szoptatni, akkor is, ha időnként úgy érzed, összecsapnak feletted a hullámok. Ne engedd, hogy bárki/bármi eltántorítson ettől.

2: Higgy: hidd el magadról, hogy neked is sikerülni fog. Ha másnak megy, neked is megvan rá az esélyed, miért ne lenne? Használd ki, hogy képes vagy szoptatni, hozd ki belőle a maximumot!

+ 3: Gondolkozz el, másoknak vajon miért megy (jobban)? Mi az, amit ők (jobban) csinálnak? Ha kell, kérdezd meg őket erről, tanulj mások tapasztalataiból. Mindenkit halgass meg természtesen, hiszen mindenki mondhat jó tippet; de azok, akik nagyobb szoptatási tapasztalattal rendelkeznek, vélhetően azt is jobban látják, hogy hosszabb távon mi éri meg igazán. Mérlegelj és fordítsd le a tanácsokat a "ti családotok nyelvére".

4: Nagyon akarj szoptatni, de semmiképp ne görcsösen, erőszakosan: próbálj lazán hozzáállni, könnyedén, frissen, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Ha te nyugodt vagy, a babád is együttműködőbb lesz.

+ 5: Tegyél el mindenféle zavaró kütyüt, felejts el mindenféle szigorú rendszert. Biztosan szükség van ezekre? Általában nincs! Idézd fel magadban, hogy 2 millió éve sikeresen szoptat az emberi faj mindenféle mesterséges kiegészítő és külső beavatkozás nélkül. Akkor mennie kell ezek nélkül is, csak ügyesen!

6: Figyelj a babádra: csakis ő fogja neked megmondani, mikor mit hogyan szeretne. Legyél türelmes és kitartó, mert a közös nyelvet időbe telik megtanulni. Érezze, hogy bármikor számíthat rád és figyelsz rá: próbáld megfejteni az ő kis babanyelvét. Logikázz, próbálkozz és meg fogod látni, hogy menni fog a "beszélgetés".

+ 6: Fogadd el az ő kis egyéniségét, ne akard őt kívülről és/vagy mindenáron irányítani. Terelgesd, de csak finoman, az ő kis jelzéseit figyelembevéve. Emlékeztesd magad, hogy kettőtök közül még pár évig te leszel az, aki könnyebben alkalmazkodik.

+ 8: Ne hallgass olyan külső tanácsokra, amikről rögtön, ösztönösen azt érzed, hogy helytelenek. Az anyai szív általában jókat súg.

9: Légy nyitott és rugalmas: készülj fel lélekben, hogy mindig lesznek változások, időszakosan újabb és újabb helyzetek jönnek majd, amikor módosítanod kell a korábbi gyakorlatodon (nemcsak a szoptatásban, hanem általánosságban is). Ne ijedj meg ezektől és ne akard mindenáron a régi visszaállítani, inkább egy új kihívásnak, lehetőségnek tekintsd.

10: És végül, pihenj, kapcsolj ki, relaxálj, ha úgy érzed, eleged van, nem megy tovább! Ha érzed, hogy közel a kiborulás, add "kölcsön" a picidet egy félórára felvigyázásra, és vonulj el egy kicsit, csináld azt, ami jólesik. Ilyenkor szigoróan tilos gondolkodni, csakis töltődj. Hallgass zenét, sétálj, aludj, habfürdőzz, bármit, amitől utána más szemmel látod a világot. Kell, hogy időnként erőt meríts, ha szükségét érzed, különben teljesen kimerülsz.


Ez sokminden és nem is mindegyik szoptatási tanács, de majd meglátod, hogy a világon minden mindennel összefügg... ;)

Sok sikert!

2011. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindeninek!:)

Eddig minden evés után pótolni kellett, de képzeljétek!

Hajnalban már nem volt rá szükség!!! Szopizott és elégedetten elaludt!!:)))

2011. aug. 9. 12:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne görcsölj:) A baba szopizik, nem te csinálod. :) Bízd magad a babára, majd ő tudja, hogy mikor, és mennyit akar enni.
2011. aug. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a cipőben járok, mint te. Időnként lelkileg elvesztem az egyensúlyt és bepánikolok. Nyugodt szoptatás, nálam nem volt meg soha.

Viszont egyet kitapasztaltam, tényleg fejben dől el minden, -mérleget eltenni

-magaddal foglalkozz, (smink, haj, ruha)

-fecsegj a csajokról, pasikról,

-beszélj a közérdekű hírekről

szóval kapcsold ki az agyadat néha és ne gyermekre gondolj és főleg ne arra, hogy elég-e neki a tejed

2011. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!