Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem akarok szoptatni?...

Miért nem akarok szoptatni? Már belehülyülök ebbe (? )

Figyelt kérdés

3 éves a fiam,és volt tejem,de nem akartam szoptatni.2 hónapig sikerült,de utáltam minden percét,minden porcikám tiltakozott ellene.Viszont annyira lelkiismeretfurdalásom lett miatta plusz testi tünetek,hogy szakemberhez fordultam,aki pszichés okonak tulajdonította,gyerekkori traumák,plusz testképzavar "járulékaként",még tart a terápia.Egyszerűen képtelen vagyok elfogadni,hogy nem adtam meg a fiamnak azt amihez joga lett volna.

Most a férjem szeretne kistestvért,és én is szeretnék,de ez visszatart tőle.Egyszerűen rettegek a szoptatástól,nem akarom,de nagyon nem.Mit tegyek?Ez nem normális,hogy inkább nem szülök,csak hogy ne kelljen szoptatni.El vagyok keseredve.A férjem azzal bíztat,hogy a szoptatás nem minden,és akkor nem szoptatok,attól még egészséges lesz,és boldog,de mindehol állandóan a szoptatás fontosságáról hallok,és én is tudom ezek ellenére hogy igenis fontos.


2011. szept. 10. 14:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ajaj mit fogsz itt kapni....

Én nem kezdelek el győzködni,ugyanis felesleges,nyilván nálad ez egy fóbia,nem döntés kérdése. Ezért egy "köztes" megoldást javaslok: fejd le az anyatejed,és add úgy oda a babádnak.:)

2011. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Azt hogy miért nem akarsz szoptatni,csak te tudod,de megmondta a szakember is. Az a baj hogy annyira azt hallják az anyukák mindenhonnan hogy ha nem szoptatnak már nem is anyák,és a gyerek minimum fogyatékos lesz! Pedig annyira nem ezen múlik!!!
2011. szept. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
jaj ne stresszeld annyira túl magad :) nagyon sok anya van aki nem szoptathatja agyerekét pl kevés a tej vagy átesett valamilyen mütéten és nincs is teje egyáltalkán mégis egészséges és életerős gyereket nevelnek fel. A nővéremmel is így van nem szoptathatott mert gyógyszerszedés miatt a gyerek megitta volna ezt a gyógyszeres anyatejet ezért tápszeren volt egészséges életvidám kacagós kisfiu.
2011. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Alinaaa ***** válasza:
100%

Ha fóbia, hát fóbia. És mi van akkor??? Az anyatej fontos, de a kicsi azt is érzi, ha te nem vagy jól. Jól mondta az előttem való: fejd le és add üvegből. Az a kicsinek sem egészséges, ha érzi rajtad az ,,undort,,.

Én is most fejek, egészségügyi okokból. Szerettem szoptatni, de a kicsi érdekében nem lehet(vérzett a mellem, sok vért bukott vissza ....). Ugyanúgy szeretem, attól, hogy nem konkrét a mellemből kapja, hanem üvegből. Az ő érdekében. Hozzáteszem, utálok fejni:(

2011. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem az a bajom,hogy a mellemen van és szopik,nekem magával a tele tejes cicivel van bajom.Nem akarom,hogy tej legyen a mellembe,pedig se nagy,se szép,se szilikon mellem nincs,tök átlag,tehát nem azért érzem ezt mert féltem a mellemet,mert sose érdekelt.Így a fejéssel is gondjaim voltak,lennének.
2011. szept. 10. 14:39
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Inkább egy nyugodt kiegyensulyozott édesanyára van a gyermekednek szüksége. Persze az anyatej fontos meg minden, de ha a szoptatás miatt te ki vagy borulva akkor az szerintem rosszabb a gyereknek mint az ha tápszert kap.

Ha az nem idegen neked,akkor fejd le a tejet és add neki üvegből. Ha nem szeretnéd,akkor meg adj tápszert.

Amugy meg kinek mi köze van hozzá???? Férjed melletted áll?? Azt irod igen, akkor meg? A lényeg megvan. Lesz egy boldog család amiben felnőnek a gyerekeid. Szerintem ennyi. Az én lányom 6 hónapos sem volt amikor ugy döntött, hogy neki meg már nem kell a tej. Mit tudtam tenni??? Semmit.

Nam attol jo anya valaki hogy meddig szoptat vagy szoptat e egyáltalán.

2011. szept. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

Ugyan....egyre kevésbé divat megint a szoptatás én a harmadik babámat szültem nemrég és az elsőnél 5 éve még mindenhol mindenki azt hangoztatta hogy az anyák 99%a tud szoptatni, tehát ha nem szoptatsz akkor ROSSZ anya vagy és nincs hozzá elég kitartásod türelmed stb. mert kényelmesebb előkapni a tápszert. Mindenféle betegséget, allergiát felhoztak hogy mi minden baja lehet a gyereknek később abból ha nem anyatejes.

Mi vért-verítéket izzadva küzdöttünk a szopiért a fiammal (első baba) egyszerüen belémbeszélték hogy a tápszer az ördögtől való:) így rengeteg sírás, küzdés és fájdalom volt mögötte, de végül 5hónapos koráig csak anyatejet kapott, és végül 1 éves koráig szopott.

Hónapokig fájt, sírtam sziszegtem minden szoptatásnál, visszafelé számoltam a hónapokat 1 éves koráig.

Fejni nem tudtam mert nem alkalmas rá a mellem, a szoptatási tanácsadó és a védőnő is belátta hogy esélytelen hogy deciket kifejjek belőle.


A második babámnál volt tejem bőven, már érzéketlenné vált a mellem, így fájni se fájt, őnála már semmi szenvedést nem okozott így végre a jó oldalát is láttam a dolognak.

Most a harmadikat szoptatom, és ahogy eltelt pár év, most 15 kismama ismerősömből kb. 5 nek csak anyatejes a babája, a többi 10ből 5 hozzápótol, 5 pedig az első pár naptól az első nehézségektől feladta a szoptatást és teljesen tápszeres.

Egyre többet hallom mindenhonnan hogy hát nekem nincs tejem és kész és hogy semmi baj azzal ha tápszeres a gyerek, szinte már az a ciki aki szoptat.

Megértem az averziódat a szopival kapcs.mert én is átéltem, ezt az egészet csak azért írtam le hogy nem fognak ám letámadni most már annyira szerintem ha kezdetektől is akár tápszerrel eteted.

2011. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem tápszer,semmi baja nem lesz tőle,és ne foglalkozz vele ki mit mond,ha a férjed melletted áll akkor semmi probléma!Lényeg,hogy Te jól érezd magad és a babád egészséges legyen.Ha meg fejni sem szeretnél,apaszd el a tejed.Én sem szoptatom a babám,mondjuk én fejek,sajnos néha meg is kapom a férjemtől,hogy miért nem szoptatom,de már nem veszem magamra.Neked meg ezek szerint ilyen gondod nincsen,másokkal meg nem kell foglalkozni.Csináld úgy ahogy Neked jó.:)
2011. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
Én is beleestem a hibába! Mindenáron szoptatni akartam a kislányomat,ami szépen ment egy darabig. Egy idő után hihetetlenül ordított minden evés után,mire rájöttem,h nem tűrős a tejem, és éhes volt a babám. Már mindenki mondta,h adjak neki tápszert,mert éhes,de én erőltettem a szopit, de tejem nem volt elég. Akkor a férjem leült velem beszélni, és kihangsúlyozta kiabálva,h a tápszer nem MÉREG! Annyira nem akartam rossz anya lenni, és csak szoptatni akartam,hogy már depis voltam a témától. Most 3 hónapos a lánykánk, 80%-ben szopizik,és pótlás a tápszer. És senki nem sír,vagy depis! :) Ha nem akarod,hát ne szoptass! A babának is lehet jobb lesz! És ha esetleg anyatejállomásról hoznál neki tejet??? Nem neked kéne fejni! :)
2011. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs kedves kérdező, ne szoptass! Nem mindenkinek megy ez, viszont az orvosi papírjaidat megmutathatnád a gyermekorvosnak, hátha tudsz kapni donor anyatejet. :)

Nagyon sokat számít a stressz, és a mai tápszerek is nagyon egészségesek, tele vannak vitaminokkal, amiitől nagyon szépen fejlődik a baba!!

Legyél együtt lelkileg a gyermekeddel és gondozd őt lelkileg egészségesen és nyugodtan! Ez a legfontosabb és akkor egy nagyon kiegyensúlyozott babád lesz. És ha ez csak szoptatás nélkül valósítható meg, akkor ez van, semmi de semmi gond nincsen!

2011. szept. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!