Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz, hogy 1 éves korban még...

Igaz, hogy 1 éves korban még viszonylag könnyű elválasztani a babát? Mi az a határ, amikor még ez csak elhatározás és napirend kérdése és még nem kell vele "küzdeni"?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Az enyém 13 hós,úgy érzem,most még könnyű lenne elválasztani,mert nem annyira keresi,csak én adok neki.Könnyen elalszik teával is,ha arról van szó.Viszont egy másfél éves gyereket már nem olyan könnyű lerázni,tudja mit akar.
2011. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok neked pontos határt mondani, de ahogy nyílik a kis értelme, egyre ragaszkodóbb lesz a szüleihez a baba, így mikor már tudja, hogy a szoptatás nem csak táplálék, hanem "az anyához bújást" is jelenti, akkor nehezebb lesz már elválasztani.

Lányom 8 hónapos korától kezdve volt egyre ragaszkodóbb, és onnantól folyamatosan egyre inkább tudja, hogy hogyan "irányítson", hogyan "kommunikáljon". Vagyis akkor már egyre jobban meg tudta mutatni mire van szüksége, egyre többször bújt oda hozzám, fogta meg a kezem.

Most lassan egy éves és már nem szopizik, de biztos, hogy most már simán képes lenne rámutatni a cicire, felhúzni a pólómat, hogy kéri a cicit. Ezt mondjuk 8 hónapos kora előtt nem tudta volna, vagyis könnyebben el lehetett választani őt.

Lányom amúgy 8 hónapig szopizott, fokozatosan elhagyta, nem volt soha egy cicirajongó és mikor teljesen elhagytuk a szopit, igazából észre sem vette.

Minél értelmesebb, minél fogékonyabb az érzelmekre, annál nehezebb elválasztani. Már ha el akarod, és nem akarod rábízni a dolgot.

2011. szept. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
14 hónaposan választottam el a fiamat, könnyű volt, nem is hiányolta, mert az összebújás megmaradt elalváskor, csak a cici tűnt el.
2011. szept. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
21hónapos a lányom,még mindig szopizik éjjel-nappal,nagyon anyás,és ravasz,már mondja,hogy "aja cicit:-)Most már nehéz lenne leszoktatni róla...De engem nem zavar.
2011. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

ínrm kell küzdeni,drasztikusan elvenni tőle a cicit hagyni kell, ha kész rá lekileg, akkor úgyis befejezi

Fiam 21 hónaposan ért el erre a pontra, a 2,5 éves láynom még nem

2011. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem az 1 év a határ. Előtte még könnyű elválasztani sírásmentesen, utána már nem. Kb ekkor nyílik meg a kis tudatuk, ilyenkor már húzzák anya pólóját, stb. 1 év alatt ez még nincs.
2011. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
72%

Ha hagyod elválasztódni, akkor nem kell vele küzdeni, semikor.

És igen, valahol 1-1,5 év között van a fordulópont, onnantól már nehezebb leszoktatni róla. De ez teljesen gyerekfüggő.

2011. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Én fokozatosan vettem el tőle a szopikat nap közben kb. 9 hónapos korára. Semmi gond nem volt. Megmaradt az esti, meg a reggeli, és ha éjjel felriad, még van, hogy kéri. Most 1,5 éves, már szeretném teljesen elválasztani, de annyira hisztizik érte, hogy az valami kibírhatatlan. Én már bánom, hogy nem csináltam előbb.
2011. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!