Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatásnál ordít és elfordul...

Szoptatásnál ordít és elfordul, megfeszíti magát a 3 és fél hónapos kislányom. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi lehet oka, hogy sokszor nem akar szopizni a kisbabám, hanem csak sír. Ezért általában úgy szoptatom, hogy nem várom meg, hogy felébredjen, hanem, álmában szoptatom. Amikor alszik semmi gond nincs a szoptatással, fel sem ébred úgy szopizik.

Csak akkor van gond ha ébren van és szoptatni szeretném. Általában 3 óránként eszik, de ha nem alszik, akkor biztos, hogy eltelik 4 óra, mire meg tudom szoptatni, sokszori próbálkozás után.

Nagyon szépen fejlődik, hiszen már több, mint 6kg. Lehet, hogy már ennyi idősen nem 3 óránként van igénye enni?

Ha vki tud segítsen!

köszönöm a válaszokat előre is


2011. szept. 19. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod kicsit ritkábban- nálunk is ugyanez volt, amikor áttért a 4 óránkénti szopira. Üvöltve tolt el magától, mire a férjem vetette fel, h mi van, ha nem is éhes még!
2011. szept. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
etesd ritkábban. az enyémek 1hónaposan már átaludták az éjszakát (8 óra) és nem ettek. nappal pedig csak 4 óránként
2011. szept. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szopi közben nem nyel sokszor félre? nem köhög?


ha igen, akkor erős a tejleadó reflexed, és ijesztően ömlik a torkára a tej, ezért tiltakozik. ebben az esetben úgy szoptasd, hogy ne a torkára folyjon a tej: hátradőlve, hasadra fektetve vayg oldalt feküdve.


ha nem ez, akkor nincs ötletem, én szopi tanácsadótól kérdezném:

www.lll.hu/telefon

2011. szept. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:

Okok lehetnek:

- tényleg ritkábban lenne már csak igénye a szopira

- erős a tejleadásod --> lásd a fentebbi tippeket

- fáj a hasa --> lásd a hasfájásra vonatkozó tippeket akár itt a többi kérdésnél

- sok levegőt nyel --> gyakori közbeni böfiztetés

- nem jön elég gyorsan a tej (vége) és türelmetlen lesz --> szoptass két mellből, úgy könnyebben jön ki a hátsóbb rész

- esetleg cumizavar vagy szopási sztrájk - ha pl. cumisüveget vagy játszócumit is kap és érzékeny ezekre

2011. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:
- átmenetileg nem elég a tejed, mert a 3 hónapos növekedési ugrásnál jártok, vagy már túl vagytok rajta, de nem nőtt meg eléggé a tejmennyiség (bár ebben az esetben talán gyakrabban szeretne szopizni, csak épp nem nagyon lenne mit...)
2011. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A tejen az biztos elég neki, hiszen amikor igazán éhes, akkor el sem engedi a cicim és szopizik. Előfordul, hogy megkínálom a másik cicivel is, de az már nem szokott kelleni neki.

Már akkor el kezd sírni, amikor csak oda veszem magamhoz. A mellbimbót sokszor már be sem akarja venni.

Azt hiszem az első hozzászólóknak lehet igaza, hogy már nem igényli olyan sűrűn a szopizást. Talán ritkítani kellene.

Nagyon kis duci, szóval éhezni biztosan nem éhezik és persze csak anyatejet kap:)

Cumit és cumisüveget nem fogad el.

köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 20. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:

foga mocoroghat, ami nem azt jelenti h ki is bújik azonnal, de nálunk ez volt a baj.

dologél, dentinox kenőcs az ínyre, és szerintem nem lesz gond

2011. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!