Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptatott baba...

Igény szerint szoptatott baba (10 hetes) baj, ha csak 4-5 óránként kér cicit?

Figyelt kérdés

Kizárólag szopik. Éjjelente 10-12 órát alszik. Szépen gyarapodik amúgy. Csak nem túl rikta ennyi evés?

Mindig mindkét cicit kiüríti. Nem mérem, mennyit eszik, de nem éhezik :)

Esetleg nem fog így kevesebb tej termelődni? Vagy tudni fogja a mell, hogy napi 4-5ször termeljen jóóóó sok tejet?


Az első babám amúgy szabályos 3 óránként szopizott, igény szerint. (pont 3 óránként éhezett meg, percre pontosan).


2011. okt. 12. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

nem baj egyátalán.Ha nem kell neki akkor ugyis ordit,nem lehet egy gyereket megtömni :)

ha pisil kakil eleget és fejlődik is rendesen,akkor neki ennyi kell,és kész,lehet ,hogy ő ritkábban ezsik nagyobb adagot,vagy jobban hasznositja a bevitt tápanyagot,stb

Minden ember szervezete más,ez igaz a babákra is.Ne aggódj,adj neki amikor éhes,és örülj,hogy ilyen jó alvókája van:D

2011. okt. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 2. babám is így szopizott, 24 óra alatt kb 4-5 alkalommal. Tejem rengeteg volt :)

Ja igen, 10 hetesen már bőven átaludta az éjszakát (azt hiszem 4-5 hetes korától) este 8-tól reggel 8-ig.

2011. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Szia! Nekem 4 hónapos a kisfiam, és most kezd 4 óránként enni, de nekem a védőnő azt mondta, hogy ne hagyjak ki két szopi közt 5 órát, mert az még sok, így ha nem is üvölt hogy éhes, akkor is max 4 órát hagyok ki. Mi is gyarapodunk egyébként szépen. Viszont ha ilyen sokat eszik, és nem éhes, akkor nem hiszem, hogy nagy baj lenne. Azért kérdezd meg a védőnőt, hogy ő mit javasol!
2011. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Két véleményem van erre.


1. Lehet hogy a babádnak ez bőven jó és sokáig tudsz így szoptatni még. Egy baba úgyis annyit eszik amennyit akar.


2. Viszont az is lehet hogy lustácska baba és már rég éhes de még nem jelez, és a 4-5 óra szopi kihagyása előidézheti a tej csökkenését. Általában a tej termelődés akkor áll be, amikor már pl. nem csöpög a tej napközben. legalábbis nekem ez a tapasztalatom. A tej apadása hat hét alatt következik be. De bármikor megnövelhető a gyakori mellretétellel.


Tapasztald ki szerintem, egy idő után ha úgy érzed, hogy kevés a tejed emellett a 4-5 óránként szoptatás mellett akkor inkább tedd sűrűbben mellre.

2011. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

Előtte 2 napon keresztül 2 óránként szopizott. Úgy látszik, túlehette magát.

Ma éjjel viszont fel is ébredt, és megszoptattam. Majd rá 3,5 órára ismét kért reggelit.


Amúgy csomószor már ébren van, és csak nézelődik. Nem éhes.

A mellem csak akkor szokott "ereszteni", ha a másikból éppen eszik. Nap közben ritkán kezd el folyni. (néha, ha letelt a 3 óra, akkor, vagy ha ránézek az órára, és arra gondolok, hogy mindjárt szopizni akar - elég csak rágondolnom :))

A gyerekorvost amúgy megkérdeztem, azt mondta, minimum napi 5ször szopizzon.


Ja, a kutacs nincs beesve szerencsére.

2011. okt. 14. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!