Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás mellrák ellen?

Szoptatás mellrák ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos a családomban előfordult mellrák, apai és anyai ágon is. Régebben az első nőgyógyászom azt mondta, hogy ha majd lesz gyerekem, mindenképpen ajánlatos 1 - 1,5 éves koráig szoptatni, mert a szoptatással csökken az esélye a mellrák kialakulásának. Tudtok erről valamit?
2011. okt. 26. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is így hallottam.
2011. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez valóban így van, ahogy a nőgyógyászod mondta.


Én is szoptatnék még, de a lányom nem kívánta így. 6 hetesen abbahagyta és azóta, ha megfeszültem, se tudtam szoptatni. Fejtem neki egészen múlthétig .. eddig tartott.

Amíg tudod szoptasd a gyermeked, mert tényleg jó dolog, de ha nem megy, akkor se kell kétségbe esned, hogy mell rákod lesz! Nem minden esetben alakul, ráadásul egy teljes kivizsgálás mindent 'megold'.

2011. okt. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Statisztikailag kevesebb a mellrákos megbetegedés azoknál a nőknél akik szoptattak és minél hamarabb (30 éves kora alatt) született az első gyerekük. Ez így van, olvastam erről.
2011. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk női ágon volt petefészek rák is meg mellrák is. És én vagyok az első aki szoptat a családban. Szóval lehet benne valami.
2011. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Az esélyt mindenképp csökkenti, de garanciát nem ad, sajna.

De ez is egy ok, amiért érdemes minél tovább szoptatni.

2011. okt. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!