Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit esztek szoptatás alatt,...

Mit esztek szoptatás alatt, aki nem eszik semmilyen tejterméket?

Figyelt kérdés
Írnátok étel ötleteket? Már úgy unom az összes kaját amióta szoptatok nem ehetek semmit amiben tejtermék van. Állandóan csak száraz dolgokat eszek, hús krumplival vagy rizzsel. Egyenlőre paradicsomosat sem ehetek, tehát még a spagetti szósz is kizárva:-(
2011. dec. 4. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Keress rá itt, ki tudsz zárni hozzávalókat.


[link]

2011. dec. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak kíváncsi lettem volna, azt gondoltam, hogy nem én vagyok az egyetlen szoptató anyuka, akinek gondot jelent az étkezés...Akkor ez ilyen ritka lenne, hogy nem eszek tejterméket szoptatás alatt??
2011. dec. 5. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sem ehettem tejterméket szoptatás alatt, mivel a fiam allergiás volt rá. Ha elmész bioboltokba, vagy tényleg nagy hipermarketekbe, akkor ott lehet kapni növényi "tejtermékeket". (Szójatej, szójajoghurt, zabtejszín stb, stb.) Persze az ízük más mint a rendes tejtermékeknek, de kajába belefőzve egész könnyen megszokhatóak. Pl. a szójajoghurt főzelékeben, rakott ételekben nagyon jól helyettesíti a tejfölt. Érdemes bevásárolni belőlük, kísérletezni velük!
2011. dec. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második válaszolónak is! Köszönöm a tippet, de nem igazán főznék magamnak külön, a férjem meg a nagyobbik gyerkőc ezeket úgysem ennék meg... Hát akkor ez van, majd szoptatás befejezése után bepótolom:-)
2011. dec. 7. 11:33
 5/8 Kerria ***** válasza:

Én is bajban vagyok ebben a témakörben, bár nálam még nem jelentkezett semmi, amiből allergiára lehetne gyanakodni, de nagyon kevés a tejem, és a jelek szerint nem is tápláló a babának :(

Emiatt jöttem fel most a netre, hogy tejszaporító recepteket találjak, de igazság szerint semmivel sem lettem okosabb.

Most egy hetes a babám, és szeretném szoptatni, de csak olyan 25-30 ml tej jön le 2-3 óránként, ezzel meg ugye nem lakik jól... Így a kérdezőhöz hasonlóan én is örülök minden pozitív kommenteknek!

2011. dec. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Kerria!

Honnan tudod, hogy mennyi jön le 2-3 óránként? Méred a babát? Szerintem ne tedd, mert sok idegeskedés lesz miatta... Inkább a babádat figyeld, hogy viselkedik szopi után. Az nem baj, ha óránként kér enni, azzal csak szaporítja a tejedet! És ez a legjobb szaporító módszer! A gyakori szoptatás! Nekem ezen kívül még a görögszéna kapszula vált be. Napi 4-6 szemet szedek belőle 1,5 hete, azóta nem kell kiegészíteni tápszerrel a szopit, igaz gyakrabban is szoptatok.

2011. dec. 7. 14:45
 7/8 Kerria ***** válasza:

30 perc szopi után kiköpi a cicit, és sír. Emiatt egyszer lefejtem egyszer kaja előtt, és akkor szembesültem az igazsággal... :( Az is gyanúra adhatott volna okot, hogy 1-1,5 óra után ismét enni szeretne...

Iszok tejszaporító teát, meg szedem a Milk and Love (vagy valami hasonló nevű) bogyót,és várom a hatást, de lehet jön az majd magától is, csak türelmetlen vagyok.

2011. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kerria ***** válasza:

Ezt a kapszulát akkor kipróbálom én is.


Nincs bajom az óránkénti etetéssel (bár éjjelente nem a kedvenceim közé tartozik, de ezzel jár az anyaság), csak zavar, hogy nem gyarapszik a baba... és most jött ki a sárgaságból, ahhoz pedig többet kéne ennie, hogy egészséges tudjon lenni. Emiatt zavar, hogy ilyen kevéske a tejem!

2011. dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!