Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig normális a bukás?

Meddig normális a bukás?

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy szoptatom vagy tápszert adok neki, mindig bukik a 2 hónapos babám. Nem olyan nagy mennyiség (csak ha evés után pelenkát cserélek), viszont ami aggaszt, hogy sokszor van olyan, hogy lefektetem aludni és 2 órával evés után jön neki vissza álmában? Ez normális? Védőnő azt mondja ne aggódjak miatta, normális.
2011. dec. 10. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Egészen addig normális, amíg nem fogy a súlyából.

Tudom, hogy szr ezt átélni, hidd el mi is átmentünk ezen.

Nálunk ez odáig fajult, hogy evés után 2,5 órával álmában kijött belőle a tápszer és abban fetrengett. Nagyon megijedtünk. Teltek a hetek és után elkezdődött az, amitől minden anya fél. Megetettük és büfögés után úgy jött ki belőle, mintha a csapot nyitottam volna meg. 20-30 percenként etettük. Ki volt merülve, éhes volt. Mindent kipróbáltunk, tápszert váltottunk, gyógyszert írt fel az orvos, homeopátiás szereket vásároltam össze, de semmi sem vált be. 2 hetet voltunk kórházba, mert 1 kilót fogyott közel 2 hét alatt, ami eléggé vészes 2,5 hónapos korban. Végül 3,5 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni orvosi és védőnői felügyelettel. Nekem időm se volt azzal szórakozni, hogy a gyümölcs levét kóstoltatom. Egyből a pürét kapta, de abból se 3-4 kanállal, hanem egy egész almát. Utána megevett még 150 ml tápot és aludt 5 órát.

Egy csepp sem jött ki belőle és hál' istennek azóta sem. Most 5 hónapos és vissza hízta az 1 kilót és másfél pluszban jött fel rá.

Kezdetben minden héten 3× mentünk a gyerekorvoshoz, a védőnőhöz mindennap súlyt mérni és egyeztetni. Most már mind kettőhöz hetente 1× kell mennünk, hogy lássák és megbeszéljük, hogy mi következzen.


Próbáld meg úgy etetni, hogy a teste ne vízszintesbe legyen, hanem függőlegesen. Valamint mikor vége az etetésnek várj 2-3 percet, hogy lenyelje az utolsó 'falatot' is, és kb. 10-15 percig büfögtessétek.

A kiságyát emeljétek meg 15-20%-os szögbe a fejénél, amerre alszik, légzésfigyelő MINDIG legyen bekapcsolva !!!

Esetleg váltsatok sűrűbb (AR) tápszerre, de az a székletet keményíti!

Etetés után, ha pelenkát cserélsz, akkor nagyon óvatosan emeld meg a törzsét. Úgymond minimálisan. Viszont, ha még akkor is kijön belőle minden, akkor a pelenka cseréjét javaslom át tenni az evés elöttre.

Gyerekorvostól meg kérj beutalót mellkas uh-ra, hogy megnézzék valóban refluxos, vagy csak egy alap dolgon megy át, amint majdnem minden csecsemő.


És, azt döntsd el, hogy vagy szoptatsz vagy tápszert adsz neki. Össze - vissza ne etesd. Ha pótolni kell, akkor először mindenképp szoptatás, majd ha igényel még, akkor mehet a tápszer. Ilyen kisbabának az anyatej a legfontosabb, min. 6 hónapos koráig. Ha van elég tejed - főleg ebben a vírusos időszakban - legyél szíves azt adni neki!

2011. dec. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igen ez normális.


ami nem normális hogy evés után pelenkázod, ha csak nem bekakilt, amúgy tedd át a pelenkázást máskorra.


de amúgy normális, lányomnál is így volt.


ami nem normális ha több mint felét vagy az egész kaját vissza bukja, akkor refluxos.


ha alvás közben is vissza jön, figyelj hogy ha nagyon pici 2 hó alatti ne altasd hason mert nem tudja még a fejét kiemelni, viszont amit tehetsz, hogy megemeled 1-2 könyvvel a babaágy lábát a fejrésznél.


a bukás az egyenes gyomrotól van amit pár hónaposan kezd el begörbülni, akkor eltünik a bukás, ez miatt kell büfiztetni is.

2011. dec. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: köszi, hogy megosztottad a tapasztalataid.

Mindig szopi után kapja a tápot. Úgyhogy leszek szíves szoptatni (bocs, de ez elég szarul esett, hisz nagyon megszenvedem a szoptatást, de csinálom).

A pelenkázást már áttettem kaja előttre, de mostanában evés közben szokott kakilni. A függőleges szoptatás nem tudom hogyan lehet megoldani.

2011. dec. 10. 09:23
 4/7 A kérdező kommentje:

Hason nem altatom, mindig oldalt vagy háton.

Szerencsére nem jön ki a kaja fele vagy az egész és szépen gyarapodik is. Az ágy megemelését majd kipróbáljuk.

2011. dec. 10. 09:29
 5/7 anonim ***** válasza:

elvileg ha szépen gyarapodik, akkor nem kell aggódni. de azért segíthetsz pár dologgal:

azt kéne kiküszöbölni, hogy levegőt nyel szopi alatt, ehhez jó, ha a hasadra fekteted, hátradőlsz és úgy szoptatod. szopi után fél órát függőlegesen, karban legyen, pocakját ne nyomja a vállad sem. (igen, pleuscsere előtte, vagy ha bekakilt, akkor várni a cserével). ágyat megemelni fejnél.

2011. dec. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is sokáig, sokszor és sokat bukott,(néha én már hányásnak gondoltam...) de szépen lassan elmúlt neki. Néhány tipp: ha teljesen igény szerint szoptatod (nem adsz külön pótlást, ha nem kéri), és így többször de esetleg kevesebbet eszik, talán nem is tud annyit bukni (nem lesz annyira tele a gyomra). Persze ezt te tudod, hogy mennyire szükséges neki a pótlás. Másik dolog, hogy ha fekve szopizik, és szopi után nem mozgatod, ott hagyod (pl. francia ágy) aludni, az megint segíthet (nekünk ez bevált). A pelus csere is várhat kicsit, de ezt megint neked kell tudnod. És végül bejöhet az ágya fejrészének megemelése is, vagy ha ülve szoptatod, akkor az, hogy szopi után a mellkasodon hagyod vagy fél óráig pihenni, nem bolygatod semmivel. Ezek csak tippek, de ne aggódj, ha nem fogy a baba, akkor teljesen élettani a jelenség, és néhány hónap alatt teljesen elmúlik. Kitartás!!!! :)
2011. dec. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor is bukik, ha abban a pozícióban hagyom, ahogy szoptattam. Ma úgy is bukott, hogy csak a fele adagját ette meg. De akkor addig nem foglalkozom vele, ameddig rendesen hízik (3114g-mal született és már több, mint 5 kg).
2011. dec. 11. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!