Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatas alatt mezet lehet,...

Szoptatas alatt mezet lehet, vagy milyen fajta lekvart ajanlott enni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Te ehetsz mézet, a babád nem kaphat. A méz az esetleg benne lévő botulizmus spórák miatt tiltott kisbabáknak. Ezt egy nagyobb gyerek vagy felnőtt szervezete simán legyűri, egy fejletlen immunrendszerű cecsemőé nehezen vagy egyáltalán nem. A tejen keresztül nem tudod átadni!

Lekvár: amilyet szeretsz, jól esik. Csak arra figyelj, hogy néhány baba érzékenyebben reagál az aprmagvas gyümölcsökre és a tejen kersztül is "megérzik", kiütheti őket. De ez igen ritka!

2012. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, bármit ehetsz, ami jól esik és szereted.

Elárulom neked, hogy ezek az étel riogatások csak nagyon kevés nőnél jönnek be, tehát pl. az, hogy babot nem ehetsz, mert fájni fog a hasa a babádnak, ez 20 babából legfeljebb egynél okoz gondot. Ki lehet próbálni sokféle ételt (ami egészséges), hiszen neked is kell mindenféle vitamin és ásványi anyag. Ha egy ételtől puffad a babád, akkor azt hanyagold egy időre, de csak azért, mert egyesek tudatlanul listát gyártanak a tiltott ételekről, ne dőljél be.

2012. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen magamra gondoltam, semmi keppen sem a babara, o meg csak 2 hetus. Mind magvas lekvaraim vannak, eper, malna, szeder. Hat kiprobalom.Koszi a valaszt!
2012. jan. 12. 14:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát az én babám arcát kicsapta a méz, amit ettem.
2012. jan. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!