Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idős korig szoptassunk?

Mennyi idős korig szoptassunk?

Figyelt kérdés
2006. okt. 27. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy egy szoptatós babánál is fél és egy év közötti életkorban el kell kezdeni az étrend kiegészítését bébiételekkel: pépekkel, főzelékekkel.

Persze szoptatás mellett ebből kezdetben keveset kapnak a babák, de a táplálék ezen részét egyre inkább növelni érdemes, a tejcit meg visszaszorítani.

2007. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

kisfiam 16 hónapos és még mindég sokszor szopizik.

Napközben 3 szor,éjszaka meg 4 szer 5 ször.

Hogyan korlátozzam,legalább az éjszakai szopizásról?

2007. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 15 honaposan leválasztotta magát. De mellette már 6 hónaposan elkezdtem a szilárd ételek kóstolgatását. Addig viszont vizet sem adtam neki!
2007. márc. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, hogz addig lehet szoptatni amig az anyának és a babának is jól esik. Állitólag a baba 2-3 éves korára magától leszokik.... Lányom 17 hónapos és esze ágában sincs leválasztania még magát, csak szopizással hajlandó elaludni. Napközben 2-3szor éjszaka meg ahányszor megébred(sajnos)szopizik. Az éjszakai szopizás korlátozás engem is érdekelne.
2007. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Kisfiam 20 honapos, mi is szopizunk "egessz nap",mar nem a tejtiert szopik, inkabb a megnyugvasert.Remeljuk nem artunk ezzel a babanak es magunknak sem?
2007. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom hogy amíg a babának és anyának jó de semmiképp se essünk túlzásba.lásd Született feleségek epizódja ahol 5 éves korában is még szopizott a kisfiú
2007. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Ez egy örök vitára okot adó kérdés.Igazából, ha Te tudod vállalni a szoptatást,egészségügyi,kényelmi estleg munkahelyi szempontból, akkor amíg a gyerkőc igényli és elfogadja. De szerintem optimális esetben legalább 6 hónapig, legfeljebb 1-1,5 évig hasznos.Utána már inkább csak megnyugtatásra , altatásra,játékra való.Nagyon fontos az anyatej, ha tudunk szoptatni az nagyon jó, de vannak szélsőséges esetek, pl. az én barátnőm 2,5 éves kislánya még azzal kel és fekszik, illetve ha valami sérelem éri rögtön kéri a cicit. Na ezt már sokallom, de el nem ítélem.Ha valaki egy percet nem szoptat, pedig tudna, mert tönkremegy a melle, na ez is elgondolkodtató. Végül is majd úgy is a helyzet hozza.
2007. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!