Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit esztek szoptatós anyukák,...

Mit esztek szoptatós anyukák, hogy tejetek is legyen, de ne hízzatok el?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanazt, mint terhesen! Sok folyadékkal, gyümölcslével!
2012. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan semmi közea bevit kalóriának ahhoz hogy mennyi tejed van! :)


Igyál sok folyadékot,és étkezz változatosan, egészségesen!


2 éve szoptató anuyka és 26 hetes pocakos

2012. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell többet enni, mint normálisan, és ugyanazt eheted. Van, aki állítja, hogy vannak tiltólistás ételek ilyenkor, de ez nem bizonyított. Elhízni csak akkor lehet, ha több a kalóriabevitel, mint amennyit felhasználsz. A szoptatás energiát von el, elvileg inkább fogyni lehet alatta.


Szerencsés vagy, hogy van tejed. Engem nem érdekelne a hízás, csak lenne tejem... Sajna nincs...

2012. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TKI Ibolya ***** válasza:

Nem egészen értek egyet az előttem szólókkal.De igen is van köze ahoz mennyit és mit eszel és mennyi tejed van.Szerintem ez is egyén függő úgy mint ahogyan az is melyik baba mennyit eszik.A szoptatás plusz kb 400 kalóriát igényel a szervezettől.Ezt a plusz kalóriát be lehet vinni felesleges nasival vagy egészséges gyümölccsel ,zöldséggel és fehérjével.Az én dokim mindig azt mondta,hogy sok fehérjét fogyasszak szoptatás alatt.

Én például hiába ettem rengeteg gyümölcsöt például uzsonnára nem volt annyi tejem mint ha megettem egy magvas zsemlét sonkával és uborkával.És tényleg fontos a megfelelő folyadék bevitel.Azt hogy mitől lesz tejed magadnak kell kitapasztalni.

A harmadik babámnál állandó éhség gyötört és rengeteget ettem.Hála az égnek nem híztam de ahogy vissza fogtam magam és nem ettem annyit már meg is látszódott a tej mennyiségen.


3 gyermekes anyuka

2012. febr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat,igen ez a bajom,hogy folyton éhes vagyok és szo szerint zabálok
2012. febr. 3. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!