Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni a terhesség...

Mit lehet tenni a terhesség alatt azért, hogy ne legyen majd tejem vagy csak nagyon minimális?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 10:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

nem akarsz szoptatni? szülés után kérhetsz injekciót, ami elapasztja, vagy be sem indítja a tejtermelődést. Ilyenkor kell előre kiváltani tápszert a kicsinek.

Vagy nem szoptatod a babát, és ha be is indul pár nap alatt elapad.

2012. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
megkérdezhetem miért nem akarod szoptatni?
2012. febr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Készülj fel kérdező, itt csúnyákat fogsz kapni...


Egészségügyi oka van vagy inkább kényelmi?

2012. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak nem szeretnék,ennyi,ezt eldöntöttem.

Miért kapnék it5 csúnya dolgokat?

2012. febr. 19. 10:49
 5/18 A kérdező kommentje:
it5=itt*
2012. febr. 19. 10:50
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Lenézik azt az anyát a kórházban is aki nem szoptat. Sőt, el kell hogy mondjam hogy nálunk ilyen nem volt. A gyereknek nem adtak tápszert. Mindenkinek szoptatni kellett ahogy tudott. Szép dolog a gyereket táplálni és őszintén szólva azt aki nem AKAR szoptatni azt nem értem miért akar gyereket.
2012. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem akarsz ok,de arra gondoltál már milyen veszélyes életeket követelő betegségektől védenéd meg a babád szoptatással?Leokémia kialakulása,és van még jó pár.

Nem lesz kisebb csúnyább a melled,nekem szoptatás után ugyan olyan méretű lett mint előtte,és nem kicsi :D

2012. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kedves 10:55-ös,a válaszodban melyik mondat válasz a kérdésemre?Máskor inkább arra adj választ,köszi!
2012. febr. 19. 11:04
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a terhesség alatt semmit nem tudsz tenni. A szülés után pár nappal csupán hormonális hatásra is beindulhat a tejed, és azt hiszem csak ekkor tudod majd elapasztani, pl. hideg vizes borogatással.

Sajnálatos, hogy nem akarsz szoptatni, főleg a babádat sajnálom már most, de neked is lehetnek problémáid ebből. Pl. lassabban regenerálódik a méhed a szülés után, illetve begyulladhat, becsomósodhat a melled. Kívánom neked, hogy ne így legyen. Szerintem gondold ezt még át alaposan a szülésig, több hátránya lenne, ha meg sem próbálnál szoptatni, mint előnye. Persze te tudod, mit és miért akarsz, de nem lennék a helyedben, amikor a családodnak, közeli ismerősöknek stb. kell majd elmagyarázni, miért tápszeres a babád. (Feltéve, ha el mered nekik mondani az igazat.)

2012. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt semmit. Sőt, valójában a szülés után sem nagyon. Volt egy barátnőm (illetve van), akinek halva született a babája, kapott tejapasztó gyógyszert, injekciókat, de még hetekig volt teje, belázasodott, csomósodott a melle, nem tudom, őszintén szólva ahogy őt láttam, hogy egy kisbabát ilyen fájdalmak mellett el lehet-e egyedül látni, szóval segítséged mindenképp legyen!


Szóval kemény menet lesz.


Miért nem szeretnél szoptatni? Lelki vagy fizikai okok miatt? Bárhogy is döntesz, mindenképp érdemes szoptatási tanácsadóval felvenni a kapcsolatot, mert szakszerűen tejapasztásban doki, sem csecsemős nővér nem tud neked segíteni. Sződy Juditot ajánlanám személy szerint, mert ha valami lelki okod van arra, amiért nem szeretnél szoptatni, lehet, hogy ő abban is tud segíteni.


Nehéz döntést hoztál, de szerintem mindenképp várj a babád születéséig, hátha másképpp gondolkodsz majd.

2012. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!