Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csökkentsem le a tej...

Hogyan csökkentsem le a tej menyniségét anélkül hogy bajt (apadás vagy mellgyulladás) okoznék?

Figyelt kérdés

Végre kiderült, hosszas kutakodás után,hogy a kisfiam azért hasfájós, mert túleszi magát.Igen,tudom azt mondják ilyen nincsen,de van.


Az egész ott kezdődik,hogy a kereslet-kínálat már beállt,de a gyerekorvos erőltette hogy szedjek tejszaporítót, mert ha növekedési ugrás lesz így könnyebben tudom követni.

Na most a szaporító hatott, rengeteg tej lett, a babám pedig mindet meg is ette...ennek irtózatos hasfájás lett az eredménye.


Végre rájöttünk,hogy ez a baj (már túl voltunk mindeféle csodaszeren),és csak annyi a titka,hogy amint kiköpi a cicit,nem adom vissza neki, hanem cserélünk és megy a másik cicire.Azt is az első kiköpés után nem adom vissza.


Két napja megy így, azóta a fiamat kicserélték.


Igen ám,de a melleim a több tejmennyiséget megszokták, és evés után egy órával már feszülnek, ömlik belőlük a tej. Nem akartam/mertem eddig lefejni, mert gondlom akkor újra ugyanennyi termelődik.


Hogyan lehet lecsökkenteni az mennyiségét, anélkül hogy elkezdene elapadni, vagy esetleg begyulladna a mellem?


2012. febr. 21. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Fejj annyit csak, hogy ne legyen az a kellemetlen, feszítő érzet a melledben, emellett masszírozd sűrűn, így nem csomósodik be a pangó tejtől.
2012. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Az 1. válaszoló módszere teljesen jó lesz.


Egyébként gratula a gyerekorvosnak. :s

Ezzel az új gyakorlattal is legyél azért résen egyébként, mert ha a babád nem jut el a hátsó tejig, amikor átpakolod, akkor itt is belefuthattok a pocakfájásba... bár ez inkább a kicsi babáknál gyakori, nagyobbaknál kevésbé.

De mindenképp jó hír, hogy egyelőre úgy tűnik, beválik a módszer. :)

2012. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!