Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kész rémálom mostanában az...

Kész rémálom mostanában az esti szoptatás. Nem bírom már. Megváltozhat még a helyzet?

Figyelt kérdés
24 óra alatt összesen még 4szer szopizik, 2 étkezés püré. Csak az estivel van gond, a többinél rendesen eszik. Egyszerűen nem hajlandó cicizni :( Amint ráteszem, egyből sír. Nem nem ám simán, hanem sikítva! Szív egyet, majd kiköpi és közben feszíti hátra magát. Átteszem a másikra, ott is ugyanez. Borzasztó. Néha van egy-egy jó esténk, és akkor kicsit szopizik, de általában sírásból áll az egész. Kap kiegészítést is, 150-170ml tápszert. Lehet, hogy azért nem várja meg a tejet, mert tudja, hogy ott a tápszer és azzal nem kell szenvedni? Nappal nem kap amúgy kiegészítést. Ez csak átmeneti helyzet lehet, vagy mondjak le az esti szopizásról? 8 hónapos most
2012. márc. 5. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem lassan itt lesz az esti szopizás vége. Szerintem ne aggódj, a kicsidnek saját akarata van, és van, hogy nem küzd már a cicivel, ettől ne ijedj meg, védőnővel egyeztess, 8 hónaposan, már dönthet így a baba. Van akarata, az biztos!!!!
2012. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

:(

Az a baj, hogy fogalmam sincs, hogy mennyi tejhez jut esténként. Ha nem kapna már cicit, akkor mennyi tápszert kéne adnom? Nem akarok túl sokat, nehogy megterhelje a gyomrát estére. Mert amúgy annyit enne amennyit adok neki. A dobozon meg nincs feltüntetve 8 hónapos kor. Humana baby fit-et kap.

2012. márc. 5. 10:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben már nem kínlódnék az esti szopvial, várja a tápot,szerintem egyértelműen jelzi.Biztos fáradt már, és a cumisüvegből könnyebb jóllakni, este kevesebb a tej is, többet kell dolgozni.Tápból csinálj 180 ml víz+6 evőkanál tápot, aztán majd látod hogy alakul az éjszaka.Bár én már az 5 hónaposomnak is tejpépet adok estére, mert csak azzal bírja reggelig.Egy 8 hónapos is símán kanalazhat már este.
2012. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Áhh, szerintem fáradt lenne a kanalazáshoz. Ha még a szopizáshoz is az... Na meg el szokott aludni a cumisüvegen.
2012. márc. 5. 11:46
 5/8 A kérdező kommentje:

Ott tartunk, hogy megpróbálom azért minden este a szopizást, hátha..., de azért be van készítve 200ml tápszer. Előfordult már, hogy ügyesen evett az egyik ciciből, a másik már nem kellett, a tápszert viszont mindet megitta.

Érdekelne azért másnak a véleménye is!

2012. márc. 7. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem adnék tápszert, ha éhes lesz úgyis fog cicizni. ha kap pótlást , akkor persze, h nem akar küzdeni.

Az lehet h kevesebb a tej este, de annál inkább laktató.Szerintem ne adj neki pótlást,ha evett egy mellből, akkor várj addig amíg ismét nem jelez, h éhes és akkor megint szoptasd meg.Nem kell pótlást adni, mert akkor ez a vége.vnő és két kislány anyukája

2012. márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 iricc ***** válasza:

Pont 8-9 hónapos korban van a klasszikus szopi sztrájk ideje. Ezzel a kulcsszóval rákereshetsz a guglin.

Ha van kellő türelmed, átsegítheted őt ezen az időszakon, ha viszont úgy érzed, hogy nem érné meg a befektetett energiát ( és ez is érthető, este már nem csak a baba, de az anya is fáradt), akkor nyugodtan adj neki inkább tápot. Valószínűleg tápszerrel jobban át is alussza az éjszakat, 8 hónaposan ez simán belefér.

Mondom ezt úgy, hogy a két nagyobb gyerekem 9 hónapos koráig szopott, a harmadik pedig 3 éves múlt, de még szopik.

2012. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utána olvastam a szopi sztrájknak. Szerintem ez nem az lesz, mert napközben nem utasítja el, csak este és a tápszert meg elfogadja. És már több, mint 1 hete ez megy. Mindenesetre még próbálkozopm a szoptatással, de nagyon nehéz, egy hajszál választ el attól, hogy feladjam. :(
2012. márc. 9. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!