Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Különböző időpontokban "fejt"...

Különböző időpontokban "fejt" tejet összeönthetek? Tárolhatom hűtőben 24 órán (az első adag lefejésétől számítva) felhasználás előtt?

Figyelt kérdés
Két és fél hónapos babámnak esténként tápszerpótlást adtam eddig. Kb 60-70 ml-t iszik este plusszban(1 óra szoptatás után). Fejni próbáltam eddig is, de sosem sikerül. Estére mindig "elfogy" a tej és nem nyugszik meg. DE most rájöttem, hogy míg az egyik mellemből szopizik a másikból kicsepegő tej nem is olyan kevés. 1-1 szoptatásnál 20-30 ml. Ezt gyűjtöm össze és estére bőségesen összejön a pótláshoz szükséges adag....
2012. ápr. 16. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Összeöntheted.


Viszont miért kell pótlást adnod, ezt nem értem. Egy órával szoptatás után ismét van ám tej a melledben, elég lenne csak újra megszoptatnod :)

2012. ápr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elnéztem. Tehát egy órán át szoptatod és utána még megeszi azt a 60-70 milit? És mi lenne, hogyha nem adnál neki, sírna? Mi lenne, ha a másik melledből is újra megszoptatnád, vajon akkor is kérné még a pótlást?
2012. ápr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:
100%

Összeöntheted, de előtte hűtsd le az újabb adagot is és utána rakd egybe. (Mondjuk ez a fagyasztásnál fontosabb leginkább.)

De egyetértek az elsővel. Ha az esti szopi után nem nagyon nyűgös a babád, akkor nem sokkal később, ha újra jelez, újra mellre teheted ám. Sőt. Már délután is elkezdheted ezt a gyakrabb szoptatást, ha úgy látod, szükség lehet rá. Sok anyukának beválik, hogy ilyenkor többször szoptat, mint egyébként napközben, mert estére valóban lecsökkenhet az egyszeri mennyiség. Így tudod kompenzálni. (Pl. nálam is szépen működött.)

2012. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Összeöntheted de ne önts hideg tejre meleg tejet mert az ismét felmelegszik. Hűtsd le az újabb adagot is összeöntés előtt, és akkor semmi gond.
2012. ápr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor összeöntés előtt lehűtöm....biztos, ami biztos.

Azért pótolok, mert nyűgös. Este akár 1-1,5 órát szoptatom, váltott mellből, de van hogy nagyon "mérges" mikor nem jön semmi és akkor sír-elengedi-tépi-sír stb stb. A déli szoptatástól kezdve két mellből, mert egy nem elég neki. A gyakoribb etetés nálunk nem vált be, már próbáltam. Kb. 3 óránként eszik a babám, de ha előbb kínálom és még nem annyira éhes, akkor általában csak "malackodik" a cicin, nem eszik rendesen.

2012. ápr. 16. 11:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a lányom születése óta csak fejek, nem szoptathatok, egyszerre max ötven milit tudok a kettőből lefejni azt berakom a hűtőbe és a következő lefejt adagot ráöntöm, nem hűtöm előtte, mert amit fejek a pohárba az azonnal hideg.Védőnőm szerint ezzel semmi gond nincs.Ez a tej még csak testmelegnek sem mondható hanem hideg!!!
2012. ápr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon kevés a tejem, és amig az egyik mellemből szoptatok a másikból kicsöpögő (20ml) elteszem, hűtőben mindig lehűtöm a következő 20ml-t is és csak a lehűtött tejeket öntöm össze,melegítem meg és adom a babának!
2012. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Pedig tudd, hogy a "malackodás" is serkenti a tejtermelést. Próbáltad már, hogy hosszabb ideig magadon hagyod komfortszopizni? Mert ha mégis megéhezik közben, akkor előbb-utóbb újra jönni fog egy tejleadás, ami összességében pozitívan hatna a tejtermelésedre is...

Nem akarom tukmálni neked ezt a módszert, de ha tartósabban is kipróbálnád (ha még nem), nemcsak pár alkalommal, lehet, hogy pozitív változást hozna mégis. Ehhez a beálláshoz is több nap kell.

2012. ápr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!