Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki tapasztalt olyat hogy a...

Ki tapasztalt olyat hogy a babája "lusta"kiszivni a cicit és ezáltal óránként kel enni mert bealszik a cicin? Anyukák kérlek osszátok meg a tapasztalaitok velem!

Figyelt kérdés
10 napos a bébim elég nagy baba 4,5kg.sokat szoptatok legtöbbször óránként mert bárhogy birizgálom elalszik a cicin és gondolom nincs jól lakva.bárhogy csipkedem semmi.alszik tovább.az a baj hogy kezdek nagyon elfáradni ebben az órás kelésekben.félek hogy a nem pihenés miatt kevesebb lesz a tejem.mit tudtok tanácsolni?mit csináljak?

2012. máj. 5. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Elfárad hamar, ezért nem szívja ki. Hiába nagy súlyú, csak fiatal még. Később könnyebb lesz.
2012. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú hetekig ebből állt az életem... Ahogy írod: óránként evett, vagy inkább órákon át. Elaludt, de ha letettem, felébredt, újra evett. Nem sok hiányzott hozzá, hogy feladjam! De kitartottam (pedig van egy kétévesem is), és mostmár végez 10-15 perc alatt. 3 hónapos múlt, kb. 1 jó hónapja jobb a helyzet, és 2-3 óránként eszik, éjjel 3-4 óránként. A tejed érdekében azt javasolnám, hogy egy 3 órás időszakon belül ugyanarra a cicire tedd vissza, utána válts. Nekem ez nagyon bejött, még eddig egyetlen növekedési ugrást sem éreztünk meg. Ja, és éjjel.... Nekem bevált az együttalvás a babával (oldalkocsi kiságy), így egyáltalán nem fárasztó. De amíg ezt nem így csináltam, addig zombi voltam hetekig, mert éjjel, ahogy leraktam, felébredt. Most meg se mozdítom a babát, csak megetetem és alszunk tovább, békésen. Olvasd el xStefiX szopis összefoglalóját, nekem ez segített abban, hogy ne adjam fel. Kitartást, és sok sikert! :)
2012. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


ez a szopis összefoglaló linkje... :)

2012. máj. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10 napos babától nem hinném, hogy többet kéne várni. akkor a pocakja most mint egy szilva mag, talán egy picit nagyobb. mégis hogy szopizna többet???

az első hat hét erre való, összeszoktok, kitágul a pocakja így hatékonyabban fog tudni szopni, ő is hozzászokik, hogy már nem a köldökzsinóron kapja a kaját hanem dolgozni kell érte :)

ne legyél vele türelmetlen és pihenj sokat!

2012. máj. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt, az enyém is nagy baba volt, 4 kg felett született, nagyon tudott szívni, de csak pár pillanatig, majd aludt is, ezért az első időkben voltak napok hogy szinte állandóan cicin volt, órákig tartott mire rendes adagot evett, ki is voltam készülve, de nem tudtam mi tenni, semmire nem ébredt fel :)

idő, ahogy erősödik, majd elmúlik ez, kitartás!

2012. máj. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A kérdésed teljesen találó. Nekem is hasonló a "gondom".

A babám 2 hetes és hasonló a táplálkozási szokása.

Eleinte megriadtam, hogy én csinálok valamit rosszul, főleg azért, mert az idősebbeknek nem tetszett , hogy én sűrűbben szoptatok , mint annak idején ők.De egyszerűen így akar enni a baba nem tudok vele mit csinálni és nem is akarok.Sokszor 4x 5x is mellre kell tenni , igaz a végén már inkább komfort szopizási céllal , de csak így nyugszik meg. Ha nem teszem , folyamatosan harapdálja a kezét és egyszerűen nem nyugszik meg.

Ha neki így a jó akkor az biztos jó ha meg nem akkor az elkövetkezendő hetekben biztos rájövök és esetleg változtatunk a szokásokon.

Mindenesetre érdekelne , hogy nálad hogyan alakulnak és változnak a dolgok a babáddal.

Sok kitartást és élvezd a szoptatással telő időt, hisz úgysem tart örökké.

2012. máj. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!