Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi tejet lehet inni...

Mennyi tejet lehet inni szoptatás alatt, és mi a kockázata?

Figyelt kérdés

1. Van, aki szerint max. napi 2 pohár tejet ihatok, vagy ennek megfelelő mennyiségű tejterméket ehetek szoptatás alatt, más szerint napi 1 l tejet meg KELL inni. Most akkor kinek van igaza?


2. Mi baj lehet, ha túl sok tejet iszom és tejterméket eszem szoptatás alatt?



2012. máj. 7. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyerekdoki direkt kérte, hogy hanyagoljam a tejet szoptatás alatt. Babám hasfájós volt, nagyon meg kellett gondolnom mit eszek és mit iszok, így ezért én inkább nem is ittam tejet. Baj, akkor lehet, ha babád érzékeny és hasfájást okoz neki. A tejfehérje átmegy az anyatejbe, és a babánál okozhat tejfehérje érzékenységet. Aminek a tünete: ekcéma, atópiás bőr, hasfájás, haspuffadás, nyugtalan alvás, súlyosabb esetben véres széklet stb. Ezért nem szokták javasolni.

De persze nem minden babánál okoz ez tünetet vagy bajt, és sok anyuka simán ihat tejet gond nélkül, persze ajánlott mértéktartónak lenni még ekkor is.

2012. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én fél literről tudok, ill.azt hallottam több forrásból.

Az biztos, hogy nem tanácsos sokat inni, mert a babának árt.

2012. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3 hónapos, mindig is ittam tejet és ettem tejtermékeket, és teljesen jól van. Most akkor ő nem hajlamos rá, hogy baja legyen a tejtől? Vagy előfordulhat az, hogy csak később fog megmutatkozni a baja?
2012. máj. 7. 18:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ha te bírod atejwt, sztem a fél liter ok. nekem bába mondta szülés előtt, h akár a tejhozamra is rosszul hathat, a gyerekorvosom ellenezte, mert allergiát válthat ki a babánál. manapság nagyon sokan ellenzik a tejwt, kitolják hozzátáplálásnál 3 év fölé.


de ne csináljunk oda gondot, ahol nincs... nekem a sok víz volt a kulcs

2012. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha én tejet iszok vagy akármilyen tejterméket eszek (pl 1 pohár joghurt) akkor a babám testén megjelenik egy pár piros pötty.Olyanok mint valami kis pattanás,de következő napra elmúlnak és csak akkor jön másik,ha megint valami tejtermékkel találkoztam.Ha gond lenne már észrevetted volna,nekem beletelt egy kis időbe mire rájöttem mi okozza a pötyiket.
2012. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Nemtudom én általában amikor szoptatom a csajom nem iszok tejet, csak ő a végén...
2012. máj. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi cigarettát lehet szívni szoptatás alatt? Semennyit. Tejet sem lehet inni. Ha gyereket vállaltál, kutya kötelességed mindent megtenni az egészségéért. ebbe beletartozik, hogy utánanézz dolgoknak. Google-ba írd be: tej káros hatása. Legalább az első három találatot olvasd el...
2012. jún. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!