Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya vagyok, ha nem...

Rossz anya vagyok, ha nem akarok szoptatni?

Figyelt kérdés
A 3. babánk született 3 hete! Már a 4 hét alatt másadszor gyulladt be a mellem, volt napokig ismét fokos lázam, stb...úgy döntöttem, feladom, mert a pici sem akar szopizni ha lázas voltam, gyógyszereket kaptam, kapok (antibiotikum), lehet ezzel többet ártok a picinek. Azt mondták, hajlamos vagyok erre a mellgyulladásra, még többször előjöhet. El szeretném hajtani a szoptatást, nem bírom idegekkel ezeket a megpróbáltatásokat, viszont a lelkiismeretem nem hagy nyugodni, mert rengeteg tejem van! Mi a véleményetek erről?
2012. máj. 27. 21:34
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*el szeretném hagyni..rosszul írtam, bocsi
2012. máj. 27. 21:34
 2/18 anonim ***** válasza:
28%

Vegyél vagy bérelj egy elektromos mellszívót, azzal teljesen ki tudod üríteni szerintem, hogy ne gyulladjon be a melled. Inkább anyatej cumisüvegből, mint a tápszer.


De persze ez csak az én véleményem, Te tudod mit teszel, és nyilván a Te egészséged is ugyanolyan fontos, mint a Babácskáé :)

2012. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szia! Van ilyen mellszívóm is, de nem sikerül sajnos kifejnem sehogyan sem teljesen! :( Tanácstalan és elkeseredett vagyok, mert a másik két gyerkőcöt 8 és 6 hónapos koráig szopiztattam!
2012. máj. 27. 21:44
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én megértelek...Én 3 hónapja szültem az első babámat.Ő nem igazán akar szopizni születése óta, így fejem neki, kiegészítésnek meg tápot kap, mert fogy a tejem, meg én is hajlamos vagyok mellgyulladásra sajnos, így a jobb mellemben már 3 hónapja van egy nagy, és durva csomó!!!

Szóval ha valaki, én megértelek... nekem is csak a lelkiismeretem nem hagyja a dolgot, de már nagyon ott vagyok, hogy hagyom a csudába, mert a kisfiam ellök szopi közben (kézzel, lábbal hadonászik, ha 10-ből kétszer egyáltalán elfogadja, már ott tartunk, hogy üvegből se akarja elfogadni a tejet, csak a tápot...)

Tudom, mások véleménye mennyire tud befolyásolni, de valahogy el kell engedni a füled mellett....

2012. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2012. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

egyrészt keress rá neten a mellgyulladásra, mert én pont ma találtam róla jó cikkeket, csak mivel mobilról vagyok, ezért nem tudok belinkelni.

azt írta az egyik, hogy nem szabadna lefejni a tejet, mert így túlkínálat alakul ki és ez hozza maga után a gyulladást.

én ezt nem tudtam. azért kerestem rá, mert 2 napja szültem a negyedik babámat és idáig mindegyiknél begyulladt a mellem, ahogy neked és most nagyon szeretném elkerülni.


nekem a harmadiknál mikor ismét úgy jártam, akkor nem hagytam abba és sikerült is 2 és fél évig szoptatni.

de nem hiszem. hogy ettől rossz anya lennél.

2012. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Hahó, mellszívó!!
2012. máj. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

6os vagyok:

hahó, szerinted akinek begyulladt, az annyira hülye, hogy nem ismeri a mellszívót? én is használtam és mégis többször átéltem.

a mellszívó meg amúgy is túltermelést okoz és ez is kiváltó ok lehet akár.

hahó.

2012. máj. 28. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Kedves 7-es válaszoló! Mielőtt hülyeségeket írkálsz, olvass vissza!! Ahol leírtam hogy van mellszívóm!!! Ja és nem mellesleg használom is!!
2012. máj. 28. 11:15
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
az a véleményem, hogy bár én szoptattam a gyerekeket, de egy nyugodt anya többet ér, mint az anyatej.
2012. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!