Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam nagyon keveset és...

Kisfiam nagyon keveset és kevés ideig szopizik. Fejem a tejem, de kell kiegészítésként tápszer is. Elapadhat így a tejem, vagy fenntartható a mennyiség a gyakori fejéssel?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 13:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Koraszülöttek voltak a fiaim és nem tudtak szopni, ezért fejnem kellett nekik a tejet és cumisüvegből kapták. A védőnő azzal riogatott, hogy minél előbb tanítsam meg őket szopizni, mert a fejéssel nem fogom tudni fenntartani a tejtermelést. (Tanítsam meg, mikor erejük nem volt hozzá! Mindegy.) Ennek ellenére közel sem álltam ahhoz, hogy elapadjon a tejem. 2 hónaposan megtanultak szopizni, mellette fejtem is, 6 hónapos korukig csak anyatejet kaptak és egyikük 13, másikuk 14 hónapos koráig szopizott. Hozzáteszem ők választották el magukat, tejem még akkor is lett volna.

Úgyhogy a kérdésedre válaszolva: szerintem fenntartható a mennyiség a fejéssel is, bár lehet, hogy ez alkatfüggő is. (Akkor viszont ha csak szoptatsz, akkor is elapadhat.)

2012. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!